środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Chałupnictwo – dobry sposób na dodatkowy zarobek

W latach osiemdziesiątych chałupnictwo przeżywało swój prawdziwy renesans. Nasze mamy, babcie, ciocie i siostry często w zaciszach domowych szyły na zlecenie, robiły obrazki, kleiły koperty i skręcały długopisy. Choć zarobek z tego typu pracy nie był wielki, to zawsze było to jakieś dodatkowe i ważne źródło dochodu dla każdej rodziny.

Obecnie widać wyraźny powrót do tego typu zajęć i wiele firm decyduje się na zlecanie różnych prac osobom na zlecenie lub umowę o dzieło. Wachlarz tych zajęć jest stosunkowy duży i każdy może znaleźć coś odpowiedniego do swoich kwalifikacji i umiejętności. Najczęściej zatrudnienie mogą w tym sektorze znaleźć osoby, które umieją szyć na maszynie, wykonywać różne drobne naprawy, a także wszyscy, którzy mają jakieś zdolności manualne. Dużym wzięciem cieszą się osoby, które ładnie malują, mają zmysł estetyczny i mają zręczne palce. Mogą one z powodzeniem zająć się robieniem biżuterii na zlecenie, wykonywaniem różnych ozdób, obrazków, kopert, okładek, albumów, kartek okolicznościowych i wiele innych podobnych przedmiotów.

Gdzie szukać zleceń?

Choć zleceń na chałupnictwo jest sporo w Internecie i w prasie, to jednak pod wieloma z nich ukrywają się oszuści. Pamiętajmy więc o ostrożności i o tym, aby sprawdzać dokładnie firmę, ż którą nawiązuje się współpracę. Absolutnie nigdy nie rozpoczynamy pracy bez podpisania umowy, ani też nie płacimy za informacje czy materiały do wyrobu przedmiotów. Tak działają właśnie oszuści, którzy żerują na naiwności ludzkiej i oczywiście po zapłaceniu nie nawiążemy współpracy.

Zleceń chałupniczych poszukujmy na portalach internetowych i tam od razu sprawdzajmy wiarygodność firmy, pytajmy innych pracowników o opinie i naprawdę nie spieszmy się z podejmowaniem decyzji.

Warto popytać też w okolicznych firmach w swojej miejscowości, może oni szukają takich zdalnych pracowników i wówczas będziemy mieć pewność, że nie kryje się za tym jakieś oszustwo.

Pamiętajmy też o tym, że każdy pracodawca ma obowiązek dać każdemu swojemu pracownikowi umowę o pracę i płacić za niego składki ubezpieczeniowe. Nie dajmy się naciągać osobom, które mówią, że umowa będzie za miesiąc, po okresie próbnym, tylko od początku jej wymagajmy.

Praca chałupnicza to idealny sposób na dorobienie do domowego budżetu nawet dla tych, którzy pracują już na etacie. Oczywiście jest to również idealny sposób na zarobek dla kobiet, które z powodów rodzinnych czy zdrowotnych nie mogą pracować poza domem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *