czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jak dobrze zaopatrzyć swój sklep odzieżowy?

Istnieje wiele czynników, które składają się na to, że dany sklep można określić jako dobrze prosperujący. Oczywiście składa się na to między innymi wysokiej klasy obsługa, najwyższej jakości materiały wykorzystane podczas produkcji zarówno produktów wystawionych na sprzedaż, jak i samego sklepu. Nie można również zapomnieć o jednym z najistotniejszych punktów, jakim jest wyposażenie sklepu odzieżowego

Kusząca wystawa

Jeśli klient nie zna marki ani jej logo, pierwszą rzeczą, która zachęca go do wejścia do wnętrza sklepu, jest oczywiście wystawa. Ładnie przystrojona witryna, z doskonale wybranymi ubraniami założonymi  na manekiny to klucz do zainteresowania klienta. Wyposażenie sklepu odzieżowego powinno zaczynać się od zakupu manekinów krawieckich i manekinów PCV. Niezależnie od tego, jakie produkty posiadamy w ofercie warto mieć te dwa typy. Jeden od drugiego różni się tym, że manekin PCV jest przeznaczony typowo do promocji całego stroju, to znaczy posiada głowę, ręce i nogi, w przeciwieństwie do manekina krawieckiego. Badania pokazują, że klientki i klienci lepiej reagują na marki, które w wyposażeniu swojego sklepu odzieżowego stawiają na wierne odwzorowanie całej stylizacji (góra, dół, dodatki i główna kreacja), niż na te, które eksponują tylko daną część garderoby. Wyjątkami się sklepy z bielizną i biżuterią.

Wieszaki to…

Kolejny istotny punkt w prowadzeniu sklepu. Jeśli sklep posiada mnóstwo asortymentu, jednakże wprost proporcjonalnie miejsca, warto zainwestować w wieszaki konstrukcyjne. Zazwyczaj są to metalowe przedmioty przymocowane do ścian, ciągnące się po całej długości pomieszczenia. Najwygodniejsze dla klientów są te jednopoziomowe, ponieważ mogą oni skupić całą swoją uwagę na wybranych przez nas przedmiotach. Niestety większość projektantów podczas wybierania wyposażenia do sklepu odzieżowego stawia na dwupoziomowe wieszaki, w celu zaoszczędzenia miejsca. Z jednej strony jest to mądre rozwiązanie, jeśli sklep faktycznie posiada mało miejsca, jednak nie jest ono polecane na większą skalę.

25-wyposazenie-sklepu-odziezowego

Część dalsza o wieszakach

Warto zauważyć, że podczas wybierania wyposażenia sklepu odzieżowego trzeba dokładnie wiedzieć, co się sprzedaje, ile tego jest i jakiego oprzyrządowania będzie się potrzebowało. Oprócz metalowych konstrukcji po bokach sklepów, warto zainwestować w stojące wieszaki ze stali. Posiadają one mnóstwo zalet. Po pierwsze są mobilne i zmiana miejsca ich położenia nie jest kwestią problematyczną. Bez trudu można zdecydować się na eksponowany towar na tej mniejszej formie wieszaka, trzeba tylko wiedzieć, które ubrania są z punktu widzenia marki, ważniejsze do wyeksponowania, czy sukienki, czy ciekawe bluzki sylwestrowe. Na tego typu wieszakach również, często znajdują się ubrania jednego rodzaju, różniące się jedynie rozmiarem. Ten zabieg stosowany jest w wielkich sieciówkach. Małe butiki stawiają raczej na różnorodność w jednym rozmiarze.

Światło

Bez niego wyposażenie sklepu odzieżowego byłoby niepełne. Dobrze wybrane żarówki, klosze i stelaże często mogą zdziałać więcej niż sam towar dostępny w sklepie. Światło bez wątpienia jest idealnym manipulatorem ludzkich zmysłów. Jeśli posiada się taką wiedzę, łatwo jest je oszukać, na przykład tworząc w sklepie tajemniczy nastrój. Taką sławę zdobyła jedna z amerykańskich marek. W ich sklepach panował prawie półmrok, jednak niektóre manekiny były na przemian od dołu lub od góry oświetlane. Ten zabieg niezwykle dobrze działał na wyobraźnię klientów, dlatego również wyposażenie sklepów odzieżowych należących do tej marki było kwestią drugorzędną.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *