środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Kobieta w biznesie – przeszkody na starcie

Jeszcze do niedawna biznes kojarzony był głównie z mężczyznami. To oni zakładali firmy, byli szefami i odnosili sukcesy. Obecnie ten trend nieco się zmienia i wiele kobiet z powodzeniem i wieloma sukcesami prowadzi wielkie firmy. Nie ukrywamy jednak, że jest to wzrost stopniowy, gdyż kobietom o wiele trudniej odnaleźć się w tym świecie, przynajmniej na początku.

Nie znaczy to wcale, że są głupsze czy ni nadają się do interesów. Wręcz przeciwnie, są dokładne, wnikliwe, przedsiębiorcze i zaradne. Jest tylko jedno ale w tym wszystkim: mają utrudniony start przez to, że są kobietami i matkami.

Muszą więc lub może chcą przerwać swoja karierę w najbardziej kluczowym momencie i poświęcają się wychowaniu dzieci. Gdy dzieci podrosną, obowiązków wcale nie mają mniej, tylko nieco innej rangi. Ciężko więc wszystko rzucić z dnia na dzień, zostawić same dzieci i ruszać na podbój świata.

Czyli to jest pierwsza przeszkoda, która utrudnia kobietom start w biznesie, jednak jak wiemy z wielu przykładów, jest możliwa do ogarnięcia i pogodzenia.

Kolejna przeszkoda to oczywiście mąż, który tak się przez lata przyzwyczaił do codziennych obiadków, czystego domu i do braku obowiązków z jego strony w tej materii. Gdy żona założy swój biznes, to obowiązkami będziemy się dzielić po równo, więc często i u tej najbliższej osoby napotykamy na mór.

Gdy te przeszkody zgrabnie ominiemy i wszystko sobie poukładamy w sprawach rodzinnych, to czas na praktyczną stronę biznesu, czyli finanse. Każdy biznes na starcie wymaga sporego nakładu gotówki i bez tego się nie obejdziemy. Jednak i ta przeszkoda jest do ominięcia, gdyż można po prostu przez kilka lat zaoszczędzić nieco grosza, spieniężyć jakieś ruchomości lub postarać się o dotację.

Choć przeszkód w biznesie na starcie znalazłoby się jeszcze sporo i są one uzależnione od branży i rodzaju biznesu, który wybierzemy, to jednak koniecznie musimy jeszcze wspomnieć o swoim myśleniu. Często to właśnie my same jesteśmy największą przeszkodą w osiągnięciu sukcesu w biznesie, gdyż najzwyczajniej w świecie nie wierzymy we własne możliwości. Boimy się porażki, nie chcemy ośmieszenia, kłopotów i w ogóle nie wiemy jak się do tego wszystkiego zabrać.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *