środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Księgowość Online – rozwiązanie upraszczające rachunkowość w każdej firmie

Prowadzenie własnej firmy to duża satysfakcja, ale również nie lada wyzwanie. Dla początkujących przedsiębiorców kwestią szczególnie problematyczną jest prowadzenie księgowości.

Można oczywiście zlecić to firmie zewnętrznej, niestety, jest to dość kosztowne. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy skorzystać z alternatywy jaką jest księgowość online.

O czym musisz pamiętać?

Jako przedsiębiorca każdego miesiąca musisz dbać o to, by wpisywać faktury, które chcesz wliczyć w koszta, pilnować terminów przelewów do ZUSu i Urzędu Skarbowego, zarządzać środkami trwałymi a także wypełniać liczne deklaracje. To wszystko sprawia, że właściciele małych firm, które zajmują się tym samodzielnie często nie mają zwyczajnie czasu na pracę. Na szczęście, można to zmienić.

Czym jest księgowość online?

Jak sama nazwa wskazuje jest to rozwiązanie, dzięki któremu wszystkie sprawy związane z księgowością twojej firmy możesz załatwiać przez internet. To coś więcej, niż specjalistyczne oprogramowanie. To rozwiązanie, które jest jednocześnie fachowym doradcą, dzięki któremu nie popełnisz wielu podstawowych błędów, które mogą negatywnie odbić się na funkcjonowaniu twojej firmy. Gdzie znaleźć takie program? Jedno z najnowocześniejszych rozwiązań znajdziesz obecnie na stronie www.firmino.pl. Streamsoft Firmino to rozwiązanie, dzięki któremu za zaledwie 18 złotych miesięcznie możesz dopilnować wszystkich spraw księgowych swojej firmy.

Co oferuje księgowość online?

Nowoczesne oprogramowanie księgowości online to spore udogodnienie, dzięki któremu znacznie łatwiej odliczysz koszty od podatku. Nie musisz bowiem znać się na przepisach księgowych. Wystarczy, że podasz kwotę faktury oraz za zakup jakiego przedmiotu została wystawiona by system sam poradził sobie z wpisaniem jej do odpowiedniej kolumny KPIR. Dostaniesz także powiadomienia o zbliżających się terminach wystawienia dokumentów lub wykonania przelewów. Poza tym wygenerujesz JPK oraz wiele, wiele więcej.

Słowem, jeśli zależy ci na tym by zaoszczędzić czas i nie martwić się o prowadzenie księgowości – jest to idealne rozwiązanie.

Przeczytaj także