środa, 17 kwietniaNews That Matters
Shadow

Technik usług kosmetyczny – gdzie się doszkolić w tym zawodzie

Wrzesień to miesiąc, w którym większość z nas przeżywa moment powrotu do szkoły albo zaczęcia nowego etapu w swoim życiu i rozpoczęcia nowej szkoły. Dzisiaj wykształcenie jest jednym z ważniejszych elementów naszego życia. Rynek daje bardzo dużo możliwości, warto się jednak zastanowić, która opcja jest najlepsza.

Tradycyjna droga, którą wybiera większość z nas po ukończeniu edukacji w szkole to pójście na studia. Nie każdy z nas jednak ma możliwość by poświęcić kolejne 5 lat swojego życia na zdobycie zawodu. Rynek daje nam dzisiaj możliwości, by zdobyć wykształcenie w inny sposób. Świetnym rozwiązaniem są szkoły policealne. Przede wszystkim dają nam możliwość zdobycia zawodu, a jednocześnie można w tym czasie zdobywać doświadczenie w pracy, ponieważ zajęcia nie kolidują z pracą na pełny etat. To świetna możliwość dla każdego komu zależy na rozwijaniu swoich umiejętności. Nasz rynek jest przesycony osobami z dyplomami, a jednak bez doświadczenia, więc doświadczenie może być tym co będzie Cię wyróżniało. W szkołach policealnych SKK zdobędziesz dyplom oraz certyfikaty, które dają Ci dodatkowe potwierdzenie posiadanych umiejętności.Właśnie dzisiaj jest dobry moment by spróbować swoich sił w SKK.

Sama miałam przez pewien czas do czynienia z szkołami policealnym SKK. Nauka tam jest darmowa. Jak dla mnie są to najlepsze szkoły w Poznaniu. SKK daje możliwość zdobywania wiedzy w trybie jednorocznym oraz dwuletnim, a także posiada kierunki związane z wiedzą medyczną.  Właściwie każdy z nas powinien znaleźć tam coś dla siebie. Co więcej mają swoje placówki w różnych miastach: w Łodzi, Bydgoszczy, Warszawie, Toruniu i Poznaniu. Jest to mało znana firma, posiadająca placówki z renomą oraz kadrę z dużym doświadczeniem w nauczaniu. Charakteryzuje ich bardzo wysoka zdawalność egzaminów zawodowych. Dlatego właśnie sama zdecydowałam się tam pójść. Mój wybór padł na kierunek technik usług kosmetycznych. Zajęcia są prowadzone w dwóch systemach. Pierwszy system to minimum 3 dni w tygodniu, a drugi to zajęcia weekendowe. Zajęcia weekendowe odbywają się najczęściej do 2 tygodnie w sobotę i niedziele. Sama zdecydowałam się na system zaoczny. Jest to świetny sposób by w trakcie zdobywania dyplomu zdobywać także doświadczenie w pracy. Po skończeniu tego kierunku znalazłam kilka możliwych ścieżek kariery. Po uzyskaniu tytułu technika usług kosmetycznych  mogę znaleźć pracę w gabinetach kosmetycznych, salonach spa i odnowy biologicznej, a także otworzyć własną działalność gospodarczą. Duży zakres przedmiotów pomaga uzyskać bardzo wszechstronną wiedzę. Podczas toku nauczania odbędą się także przedmioty praktyczne. Będę uczestniczyła w zajęciach na pracowni kosmetyki, chemii kosmetycznej, wizażu, a także ratownictwa. SKK posiada własne pracownie i laboratoria. SKK gwarantuje zdobycie świadectwa ukończenia szkoły policealnej, a także w przypadku technika usług kosmetycznych słuchacz otrzymuje dyplom, który potwierdza jego umiejętności w zawodzie. Jest to AU.61, który potwierdza umiejętność wykonywania zabiegów kosmetycznych twarzy oraz AU.62, który potwierdza wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp. Dyplom potwierdzający kwalifikacje wydany będzie wraz z suplementem w języku polskim i angielskim, po zdaniu egzaminów zewnętrznych przed OKE. Na rynku pracy technik usług kosmetycznych jest bardzo ceniony, a miejsc pracy dla osób z tym tytułem jest coraz więcej. Policealna szkoła kosmetyczna otwiera nowe możliwości na rynku pracy. Program zajęć daje mi możliwość na poszerzenie wiedzy w bardzo dużym zakresie. Bez wątpienia teraz moja wiedza zostanie dobrze ugruntowana, bo wcześniej miałam za sobą kursy kosmetyczne, które nie dawały mi pełnej wiedzy i uprawnień. SKK mi to daje.

Każdy z nas zastanawia się czasem czy warto inwestować w wykształcenie, i czy samo doświadczenie, które zdobywamy w pracy nie jest wystarczające. Odpowiedź jest jednak w tym momencie prosta. Samo doświadczenie to za mało i potrzebne jest potwierdzenie naszych umiejętności. Szkoły policealne SKK dają taką możliwość. Ich kadra jest dobrze wykwalifikowana i posiada duże umiejętności w nauczaniu. Darmowe szkoły SKK mają rezerwację miejsca online. Nie warto czekać, zarejestruj się już dzisiaj, a dokumenty możesz donieść w innym terminie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *