środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Wady i zalety dual SIM

Coraz częściej na rynku pojawiają się telefony z opcją dual SIM. Co to oznacza? To możliwość posiadania dwóch niezależnych numerów telefonu w jednym aparacie. Nie ma konieczności noszenia przy sobie dwóch urządzeń. Wystarczy jedynie przełączyć w ustawieniach tryb z jednej karty na drugą. Dawniej telefony dual SIM nie wyglądały atrakcyjnie, a ich parametry nie zachęcały użytkowników do zakupu, obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, telefon na dual SIM niemal niczym nie różni się wizualnie od standardowego smartfona, również zakres jego użytkowania znacznie się rozszerzył.

Dwa w jednym

Dwa telefony – jeden abonament to bardzo wygodne rozwiązanie. Zakres komfortu się poszerza w momencie, gdy można mieć dwa telefony w jednym. Jest to szczególnie przydatne dla osób prowadzących własną działalność oraz dla posiadaczy telefonów służbowych. Noszenie dwóch aparatów telefonicznych może być problematyczne i z pewnością jest mniej wygodne w obsłudze.

Minusy dual SIM

Niestety wygoda nie jest pozbawiona wad. Telefony z opcją dual SIM dosyć często się psują i szybko się rozładowywują, co wynika z dużych przeciążeń i zwiększonego poboru mocy. Z tego względu warto inwestować w urządzenia wysokiej klasy, które są o wiele trwalsze niż modele z niższych półek cenowych. W niektórych aparatach dual SIM miejsce na drugą kartę to ten sam port co na kartę pamięci microSD, przez co traci się szansę na zwiększenie pojemności pamięci smartfona. Kolejna cecha, którą można zaliczyć do wad dual SIM, to ograniczona dostępność, w przypadku gdy telefon działa jedynie w trybach pasywnym lub standby. Chodzi o to, że w przypadku korzystania z jednej karty numer na karcie drugiej nie jest dostępny – nie można się dodzwonić ani skontaktować.

Plusy dual SIM

Dual Sim to przede wszystkim wygoda. Kolejnym aspektem takiego rozwiązania, które z pewnością jest jego zaletą jest minimalizacja o połowę ryzyka uszkodzenia drugiego telefonu. Nie trzeba również ładować dwóch urządzeń. Połączenie w trybie dual SIM karty do telefonu oraz karty do Internetu to bardzo ciekawe rozwiązanie. Umieszczenie w drugim slocie karty do Internetu pozwala na wybranie bardzo korzystnej oferty, często można mieć transfer niemal za darmo. Dual SIM to również komfort w czasie wyjazdów za granicę. W jednym slocie jest karta operatora, z którego usług korzysta się na co dzień, zaś w drugim sieci lokalnej.

Jak widać dual SIM to bardzo korzystne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które cenią mobilność i nie mogą funkcjonować bez dwóch numerów. To też ciekawa opcja dla tych, którzy dużo korzystają z Internetu za pośrednictwem smartfona.

Czytaj także: SIM – co to jest i kiedy powstała karta SIM?

Przeczytaj także