czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Urodziny dziecka – w jaki sposób poinformować gości?

Organizowanie urodzin dziecka to prawdziwe wyzwanie i wielowymiarowe przedsięwzięcie, które sprawi nam i młodemu jubilatowi wiele radości, jeśli postaramy się wspólnie wszystko zorganizować. Miejsce, atrakcje, tort oraz lista gości to najważniejsze punkty, na których należy się skupić. Ustalenie tematu przewodniego imprezy, zadbanie o detale oraz pyszne przekąski zostaną docenione przez najmłodszych. Jakie mamy możliwości w temacie informowania gości o urodzinach?

Gotowe kartki – czy warto?

Popularną opcją jest zakupienie gotowych zaproszeń, które można skrupulatnie dobrać do motywu przewodniego. Jeśli nasze dziecko jest fanem komiksów, warto skupić się na kartkach z motywem superbohatera. Mała księżniczka na pewno dobierze idealne zaproszenia urodzinowe z wizualizacją pięknych bajek. Kolejne sposobności to wachlarz możliwości, jeśli chodzi o:

  • gotowe treści zaproszeń z koniecznością uzupełnienia daty i miejsca,

  • zaznaczenie wieku solenizanta,

  • puste kartki wewnątrz do kompletnego wypisania.

Zaletą gotowych zaproszeń jest ich proste kupno i wypełnienie w sytuacji, kiedy zapraszamy dużą liczbę gości. Ta swojego rodzaju formatka łatwo poprowadzi nas przez etap dokładnego poinformowania wszystkich gości.

Własnoręczne arcydzieła

Samodzielnie wykonane zaproszenia urodzinowe przez nasze dziecko to indywidualny projekt, który wymaga kreatywności i skupienia. Nie jest konieczne posiadania zdolności manualnych. Najważniejsze są chęci i poświęcony czas. Takie kartki na pewno wzruszą dziadków, ciocie i wujków. W momencie, kiedy mały jubilat nie potrafi jeszcze dobrze pisać, ważne jest nasze wsparcie w finalnym efekcie. Taka współpraca wzmocni więzi i będzie powodem do dumy.

Scrapbooking, czyli zrób to sam!

Jeżeli nasze dziecko nie przepada za samodzielnym malowaniem, lecz nadal stawiamy na własnoręczne przygotowanie zaproszeń, można pomyśleć o technice scrapbookingu, w której wykorzystujemy gotowe elementy i łączymy je w spójną całość. Detale takie jak kolorowe kartoniki, koraliki, sprytne wycinanki czy pieczątki, pomogą nam w stworzeniu jedynych w swoim rodzaju kartek. Takie zaproszenia urodzinowe zachwycą gości precyzją wykonania. Nie wolno przejmować się brakiem pomysłów czy doświadczenia. Internet to skarbnica podpowiedzi i pomysłów, które łatwo można zaadoptować.

Bez względu na wybraną formę poinformowania zaproszonych gości, piękną pamiątką z tego wydarzenia będzie papierowa wersja kartki. Takie zaproszenia urodzinowe mogą służyć w późniejszym czasie jako zakładki bądź jako miłe wspomnienie etapu, w którym jeszcze tak niedawno był nasz mały solenizant.

Przeczytaj także