środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jak wybrać pościel dla niemowlaka?

Przygotowania wyprawki dla dziecka i urządzanie jego pokoiku, to prawdziwa frajda dla młodych rodziców, zwłaszcza dla kobiet. Już od pierwszego miesiąca ciąży planujemy, wędrujemy po sklepach i zastanawiamy się, co będzie lepsze dla naszej pociechy.

Przy wyborze pościeli dla niemowlaka powinniśmy poświęcić troszkę czasu, aby wybrać produkty o wysokiej jakości i takie, które są oznaczone atestem. Nie kupujmy z żadnych nieznanych źródeł, wybierzmy znane marki i sklepy, wówczas będziemy mieć pewność, że materiały, które zostały użyte do uszycia pościeli są z naturalnych materiałów i nie posiadają barwników, które mogłyby uczulać. To niezwykle istotne, gdyż niemowlę spędza w łóżeczku większość dnia i musi być w nim bezpieczne.

Już wiemy, że pościel musi być dobrej jakości i warto, aby była z materiałów naturalnych a nie syntetycznych. Kupujemy prześcieradło, lekką kołderkę i jeżeli mamy łóżeczko ze szczebelkami, to takie specjalne ochraniacze na boki. Pamiętajmy o tym, że niemowlę nie potrzebuje poduszki, zatem wystarczy jeszcze dokupić lekki kocyk i rożek i wyprawka dotycząca pościeli gotowa. Warto kupić przynajmniej trzy takie komplety, abyśmy spokojnie mogły prać i często ją zmieniać.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *