środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Klasyczny termos, kubek czy termiczna butelka?

Termos na gorące lub schłodzone napoje to podstawa wyposażenia wielu zawodowych kierowców i podróżników, a także zwykłych turystów. Jeśli jednak szukasz czego mniejszego, bardziej poręcznego w użyciu, dobrą alternatywą dla termosu może być kubek z funkcjonalnym ustnikiem lub butelka termiczna o tradycyjnym kształcie. Taki sprzęt przyda się w podróży i użytkowaniu codziennym, podczas treningów sportowych, w szkole i pracy.

Do ciepłych i zimnych napojów

O ile klasyczne termosy zwykle kojarzą się nam z gorącymi napojami, o tyle nowoczesny sprzęt, taki jak butelki termiczne, równie często wykorzystywany jest do przechowywania napojów schłodzonych. Zastosowanie podwójnej ściany próżniowej pozwala zachować wyjściową temperaturę napoju, niezależnie od tego, czy jest ona wysoka, czy niska. Oczywiście klasyczny termos działa w ten sam sposób, jednak ze względu na jego większe rozmiary i mniej poręczną formę, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w użytkowaniu codziennym, jest właśnie butelka termiczna, ewentualnie kubek z odpowiednio wyprofilowanym ustnikiem. Przy czym ten ostatni produkt znacznie częściej stosowany jest do przechowywania napojów gorących, takich jak kawa czy herbata.

Przeznaczenie naczyń termicznych

Typowe termosy najczęściej kojarzą się z długimi podróżami, wyjściami w góry, biwakami na łonie natury lub wielogodzinną pracą w miejscach, w których nie możemy podgrzać wody, w związku z czym potrzebujemy zabrać ze sobą zapas ulubionego, ciepłego napoju. Z termicznych butelek znacznie częściej korzystają osoby młode, uprawiające sport, uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz studenci. Butelka termiczna zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż termos i jest wygodniejsza w użyciu, zwłaszcza jeśli wykorzystujemy ją do transportu napojów schłodzonych. Taki sprzęt będzie doskonałym wyborem, jeśli chcesz zaopatrzyć dziecko w chłodny napój na zajęcia wychowania fizycznego czy wycieczkę szkolną. Termiczne kubki to z kolei doskonały wybór dla tych osób, które nie mają czasu na poranną kawę i chcą zabrać ją ze sobą w drodze do pracy lub na uczelnię.

Jeśli szukasz sprzętu do transportu schłodzonego lub podgrzanego napoju, tradycyjny termos, kubek lub termiczna butelka będzie strzałem w dziesiątkę. Wystarczy wybrać model w rozmiarze i stylu wykonania dopasowanym do własnych potrzeb. Taki sprzęt przyda się nie tylko w podróży czy na biwaku na łonie natury, ale i przy okazji codziennych aktywności, na przykład podczas sesji treningowych, dodatkowych zajęć czy wycieczek szkolnych.

Przeczytaj także