środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Milutkie i bezpieczne kocyki dziecięce kluczowym elementem każdej wyprawki

Oczekiwania na narodziny dziecka to zawsze pełen emocji i napięcia czas, w którym przyszli rodzice oswajają się z nową, jakże odpowiedzialną dla nich rolą. To także wyjątkowo przyjemny moment kompletowania wyprawki dla maluszka, w której obowiązkowo musi znaleźć się milutki i przytulny kocyk dla dzieci, będący podstawowym elementem wyposażenia łóżeczka i wózka dziecięcego.

Idealne kocyki na sezon jesienno-zimowy

Rodzice, których pociecha urodziła się w miesiącach jesiennych czy zimowych, muszą przygotować dla niej odpowiednie ubranka i akcesoria, które będą dostosowane do warunków pogodowych tych mało przyjemnych pór roku. Szukając właściwego kocyka dla dzieci, trzeba pamiętać, by nie tylko atrakcyjnie się prezentował, ale przede wszystkim skutecznie ogrzewał maleńkie ciałko dzidziusia. Na spacery poleca się okrycia z grubego i dającego olbrzymi komfort użytkowania akrylu, który nie tylko cudownie ogrzewa skórę, ale i przepięknie się prezentuje. Taki kocyk dla dzieci jest bardzo gustowny i co najważniejsze w pełni bezpieczny dla szczególnie wrażliwej skóry niemowląt. Jego właściwości plamoodporne i antyalergiczne sprawiają, że wielu rodziców decyduje się na taki zakup. Producenci wręcz zasypują młodych rodziców szerokim wachlarzem różnorodnych kocyków dla dzieci, które kuszą atrakcyjnymi wzorami, kolorami i przyjemną w odbiorze fakturą. Warto jednak nie tylko sugerować się modnym i ciekawym designem kocyka dla dzieci, ale głównie jego bezpiecznym i przyjaznym maluchowi materiałem.

Letni kocyk do zadań specjalnych

Każda wyprawka dla maluszka powinna uwzględniać odpowiedni kocyk dla dzieci przeznaczony na ciepłe, letnie dni. Mimo pozytywnej aury i ciepłego wiatru, podczas spaceru z bobasem nie można zapominać o komfortowym, lekkim kocyku, który subtelnie okryje maluszka, nie przegrzewając jednak jego delikatnego ciałka. Kocyk dla dzieci bambusowy doskonale sprawdzi się w czasie wiosny i jesieni, bowiem jak żaden inny jest wyjątkowo delikatny, posiadający właściwości termoregulacyjne, które fantastycznie sprawdzają się zwłaszcza podczas ciepłych dni, chroniąc dziecko przed przegrzaniem i dając maluszkowi przyjemną ochłodę. Kocyki bambusowe są niezwykle lekkie, skutecznie pochłaniające wilgoć, dzięki czemu mogą być używane jako letnie okrycie dziecka lub zasłonka do wózka chroniąca malca przed zbyt silnymi promieniami słonecznymi. Na ciepłe dni poleca się maluszkom kolorowe i bardzo atrakcyjne bawełniane kocyki wykonane z delikatnej bawełny, która idealnie otuli je podczas snu na dworze, nie powodując żadnego dyskomfortu związanego ze zbyt grubym i mało przyjaznym materiałem.

Przeczytaj także