czwartek, 23 majaNews That Matters
Shadow

Najlepsze zabawki dla dziewczynek do 6 lat

Niejednokrotnie zastanawiamy się nad tym, jakim prezentem obdarować dziecko. Szeroka oferta rynkowa zabawek nie ułatwia nam zadania. Dla chodzącej już dziewczynki, mniej więcej do 6 roku życia idealnymi prezentami z pewnością okażą się wózki dla lalek. Jeśli dziecko już posiada taki wózek zawsze można zdecydować się na inną jego wersję, a z pewnością nasz prezent zostanie doceniony. Kilka wózków dla lalek w pokoju dziecięcym to niewątpliwie jeszcze szersze możliwości wyśmienitej zabawy.

Wózki dla lalek a rozwój dziecka

Decydując się na zakup wózka dla lalek w wysokim stopniu wpływamy na społeczny rozwój dziecka. Wózki dla lalek zachęcają do zabawy w rodzinę, podczas której dzieci uczą się odgrywać różne role rozwijając przy tym w znaczący sposób swoją wyobraźnię, pomysłowość i kreatywność. Wózki dla lalek mobilizują do zabawy w grupie i dzięki nim mały człowiek łatwiej nawiązuje kontakty z innymi dziećmi.

Jaki wózek dla lalek wybrać?

Różnorodność dostępnych na rynku wózków dla lalek potrafi urzec. Dostępne są wózki dla lalek w rozmaitych kolorach i wzorach. Najbardziej popularne są wielofunkcyjne wzory zawierające wiele elementów. Są to wózki dla lalek, które łatwo i szybko przekształcają się z wózka gondoli na wózek spacerówkę i odwrotnie. Dodatkowo, tego typu wózki posiadają w zestawie także uatrakcyjniające zabawę nosidełko dla lalek oraz poduszkę, kołderkę i torbę zapinaną na rączkę wózka. Takie zestawy niemal wiernie odzwierciedlają wielofunkcyjne wózki dla dzieci, z których korzystają dorośli co sprawia, że zabawa staje się jeszcze bardziej satysfakcjonująca. Dziecko na pewno doceni również szerokie możliwości składania wózka oraz miękkie uchwyty na regulowanej rączce prowadzącej. Wybierając wózki dla lalek warto również zwrócić uwagę na to, czy są one wyposażone w podnóżek oraz pasy do zapięcia lali oraz czy posiadają składany daszek i różnego rodzaju schowki. Tego typu szczegóły są dla dziecka naprawdę niezwykle istotne i sprawiają, że zabawa trwa jeszcze dłużej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie wózka dla lalek?

Przede wszystkim należy zadbać o to, by zabawka była bezpieczna dla dziecka i wykonana z materiałów o odpowiednio wysokiej jakości. Warto również zainteresować się kółkami wózka. Najbardziej pożądane są wózki dla lalek, które mają zastosowanie zarówno w domu, jak i na dworze. Wówczas najlepiej sprawdzają się koła piankowo-gumowe, które nie hałasują i nie rysują podłogi. Jednocześnie są one na tyle mocne, by idealnie sprawować się podczas spaceru z dzieckiem. Całkowita konstrukcja wózka powinna być lekka i stabilna. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy tapicerka wózka jest łatwo zdejmowana i czy można prać ją w pralce.

Przeczytaj także