środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Torba do wózka i inne akcesoria ułatwiające opiekę nad niemowlakiem

Narodziny małego dziecka dla każdego rodzica są wielkim przeżyciem. Każdy stara się, aby jego pociecha już od pierwszych momentów życia miała zapewnione wszystko, czego potrzebuje. W okresie od 0 – 6 miesięcy jedyne, czego potrzebuje niemowlę to tak naprawdę troska i możliwość dopełnienia podstawowych potrzeb fizjologicznych. To jest najlepszy moment na rozpoczęcie budowania relacji, dlatego, aby sobie to ułatwić młoda mama powinna zadbać przede wszystkim o akcesoria, które ułatwią codzienną opiekę nad dzieckiem.

Akcesoria do wózka

Skandynawscy specjaliści uważają, że już dwu tygodniowy noworodek powinien zacząć odbywać regularne spacery. Drzemki na świeżym powietrzu pozwalają na szybszy rozwój układu immunologicznego, czego rezultatem jest znacznie rzadsza zachorowalność na przeziębienie, czy grypę wśród najmłodszych. Podczas spacerów wszystkie niezbędne akcesoria należy mieć zawsze przy sobie. Warto więc już na etapie gromadzenia wyprawki zadbać o takie elementy jak kocyk, termometr czy torba do wózka, w której będzie można wszystko bez trudu pomieścić.

baby-100

Oczywiście torba do wózka do nie wszystko

Młode mamy muszą o siebie zadbać. Oczywistym jest fakt, że na początku cała uwaga skupia się na noworodku, ale dziecko potrzebuje wypoczętej, szczęśliwej i trzeźwo myślącej matki, która otoczy je odpowiednią opieką.

Nawet najlepsza torba do wózka tego nie zapewni, dlatego panie powinny zatroszczyć się również o:

  • Elektroniczne nianie – dzięki nim niemowlę już od najmłodszych lat będzie mogło uczyć się samodzielnego spania w osobnym pokoju. Głośnik zlokalizowany tuż przy łóżku rodziców natychmiast zaalarmuje ich o nieprawidłowościach.
  • Bieliznę laktacyjną – która uchroni młodą mamę przed dyskomfortem związanym z okresem karmienia. Taka bielizna jest również bardzo funkcjonalna i pozwala na to, aby w sposób wygodny karmić swoją pociechę.
  • Podgrzewacze do mleka – przydatne szczególnie nocą kiedy każda minuta snu jest na wagę złota. Uprzednio przygotowane mleko wystarczy jedynie włożyć do urządzenia podgrzewającego, aby w zaledwie kilka sekund uzyskać prawidłową temperaturę pokarmu.
  • Laktatory – doskonałe dla kobiet aktywnych, które nie chcą na długo rezygnować z życia towarzyskiego, możliwości samodzielnych zakupów czy pracy zawodowej. W okresie karmienia wystarczy jedynie odciągnąć pokarm i włożyć go do lodówki. Dziecko w dalszym ciągu będzie dostawać zdrowy pokarm mamy przebywając pod opieką taty lub dziadków, podczas gdy młoda mama bez obaw będzie mogła realizować swoje życiowe cele.

Nie bez znaczenia są także wszelkiego rodzaju kosmetyki i suplementy łagodzące objawy niewyspania czy przykre skutki uboczne towarzyszące po porodzie.

Dziecko nie ograniczeniem. Powoduje tylko konieczność zmiany postrzegania otaczającego świata. Młode matki nie muszą żyć w zgodzie ze stereotypami. Wystarczy tylko zajrzeć jak szeroki asortyment akcesoriów dziecięcych można dzisiaj nabyć, aby móc dalej w pełni cieszyć się swoją młodością i pasjami, będąc jednocześnie dumną z posiadania swojej pierwszej latorośli.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *