czwartek, 23 majaNews That Matters
Shadow

Gra 5 sekund jako ciekawa forma rozrywki

Czerpiesz radość ze spędzania wolnego czasu na graniu w gry planszowe z rodziną lub znajomymi? Uważasz, że to doskonała forma spędzania wolnych chwil? Jeśli tak, to przeczytaj ten artykuł, gdyż na pewno cię zainteresuje.

Gra 5 sekund to niezwykle ciekawa forma rozrywki, która wymaga interakcji. Z pewnością nie tylko wpłynie ona pozytywnie na wszystkie aspekty związane z rozrywką. To również forma spędzania czasu z bliskimi, tworząc dużo silniejsze więzi.

Odłóż w końcu ten telefon!

W ostatnich latach gry planszowe straciły nieco na popularności. Jest to skutek rosnącej popularności smartfonów, telewizorów, konsol i innych urządzeń elektronicznych, które zapewniają łatwy i przyjemny odpoczynek. Niestety ze znacznej większości tych nowoczesnych urządzeń korzystamy w pojedynkę, rzadko angażując inne osoby. A to właśnie rodzina, przyjaciele i ogólne relacje międzyludzkie są w życiu jednymi z najistotniejszych czynników niezbędnych do osiągnięcia pełni szczęścia w życiu. Cały dzień w samotności przed konsolą na pewno nie wpłynie korzystnie na nasz stan psychiczny (zdrowie fizyczne też może trochę ucierpieć). Dlatego warto zainteresować się grami planszowymi. Dzięki nim w przyjemny i ciekawy sposób zbliżymy się do naszych bliskich lub odnowimy nieco zaniedbane relacje z przyjaciółmi. Z pewnością jedną z ciekawszych opcji jest tzw. Gra 5 sekund.

Gra 5 sekund – zasady gry

Niektórzy mogą pomyśleć, że zasady gier planszowych trudne i niezrozumiałe. Na pewno reguły gry 5 sekund są przejrzyste i raczej każdy sobie poradzi z ich przyswojeniem. Zasady gry są dziecinnie proste. Spośród kart z pytaniami gracze losują jedną, przeznaczoną dla gracza siedzącego na Gorącym Krześle. Po usłyszeniu pytań ma on 5 sekund na udzielenie poprawnych odpowiedzi. Brzmi banalnie? To tylko pozory! Czasomierz, odliczający 5 sekund działa rozpraszająco, a przecież w tym czasie trzeba wymyślić i udzielić odpowiedzi na trzy pytania. Gracz nie ma pewności, czy udzielił prawidłowej odpowiedzi, jednak o tym zadecydują pozostali. Jeżeli odpowiedź jest błędna, pytanie przechodzi do kolejnego gracza. Zadanie jest jeszcze trudniejsze, bo odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Zwycięzcą zostaje ten gracz, który najszybciej przejdzie całą planszę. Do dyspozycji gracze mają także karty, za pomocą których mogą zmienić pytanie lub przekazać je innej osobie. Jednak na decyzję ryzykować, czy grać, mając tylko 5 sekund! Nigdy nie wiadomo, jakie padnie pytanie. Jedno jest jednak pewne: nie zabraknie emocji i wspaniałej zabawy.

Przeczytaj także