czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jak się przygotować na bal przebierańców dla dzieci?

Nie brakuje okazji, aby zorganizować bal przebierańców dla dzieci.

Oprócz popularnych zabaw karnawałowych w przedszkolu oraz szkole, organizowane są również imprezy halloweenowe i przyjęcia urodzinowe z motywem przewodnim do przebrania się. Dla rodziców przygotowanie stroju, to nie zawsze łatwe zadanie. Jak wyczarować idealnie przebranie, nie wydając przy tym fortuny? Jakie oryginalne pomysły na przebranie się sprawdzą?

Zabawa z dzieckiem podczas przygotowań

Wymyślanie przebrania na bal dla dziecka, może być jednocześnie świetną zabawą oraz wspólnie spędzonym czasem. Najpierw niech dziecko zdecyduje za kogo chce się przebrać, a następnie razem należy ustalić jakie elementy są potrzebne i z czego je wykonać. Na przykład, jeśli chłopczyk chce być królem to przyda się korona, płaszcz i berło. Dziecko z pewnością z entuzjamem będzie brać udział w przygotowaniu stroju.

Nawet przy pomocy zwykłych domowych przedmiotów oraz ubrań można wyczarować oryginalne przebranie na bal. Jako dodatkowy asortyment świetnie sprawdzą się również farbki do malowania twarzy. Najważniejsze, żeby dziecko samo chciało się przebrać za jakieś zwierzątko lub postać z bajki. Nic jednak na siłę, nie wolno zmuszać dziecka, żeby przebrało się za coś innego, pamiętajmy, że maluch powinien mieć frajdę również podczas przygotowań do baliku.

Dobry pomysł na przebranie to użycie bluzy z uszkami lub domowy kombinezon-zwierzak, oba elementy są obecnie bardzo popularne. Dodatkowo to wygodne i komfortowe ubiory, które jednocześnie mogą być przebraniem. Znanym sposobem na przebranie jest użycie maski karnawałowej. W internecie dostępne są szablony do wydrukowania, a wykonać je można z filcu lub z grubego papieru, na przykład brystolu. Do przygotowania wystarczą mazaki oraz gumki, które należy przymocować po bokach.

Ulubione przebrania dla dzieci

Bal przebierańców dla dzieci to wspaniała zabawa i i emocje jakie towarzyszą przebieraniu się. Niestety nie zawsze jest to łatwe do zrealizowania dla rodziców. Czasem wystarczy kilka gadżetów, aby dziecko upodobniło się do ukochanego bohatera. Chociaż zależy to również od nastawienia naszej pociechy, ponieważ dzieci bywają wymagające. Jeśli chodzi o kostium na bal, to mamy kilka możliwości. Możemy kupić gotowy kostium w sklepie, skorzystać z usług wypożyczalni lub przygotować strój samemu.

Chłopcy uwielbiają bajkę „Bob Budowniczy”, dlatego to jedno z ulubionych przebrań. Wystarczy przygotować koszule w kratkę, spodnie, na przykład dżinsy oraz kask i pas z narzędziami. Te ostatnie elementy możemy kupić lub zamówić w sklepie internetowym. Inne popularne przebranie to postać Zorro. Podstawa to czarne ubrania, a dodatki to czarna peleryna oraz maska na oczy, kapelusz i szpada.

Natomiast propozycja dla dziewczynek to przebranie wróżki. Kolorowa sukienka z mnóstwem falbanek to podstawa, do tego różdżka z gwiazdką oraz stożkowaty kapelusz, na przykład zrobiony ze sztywnego papieru. Koniecznie należy pamiętać o kolorowych skrzydełkach. Równie dużą popularnością cieszy się przebranie księżniczki, które dostaniemy w każdym sklepie.

Przeczytaj także