środa, 17 kwietniaNews That Matters
Shadow

Metoda Montessori

Nazwisko Marii Montessori znane jest prawdopodobnie każdemu pedagogowi. Ta ogromnie rozumna uczona poświęciła lata życia na zajmowanie się dzieciakami. W końcu zaprojektowała interesującą metodę edukacyjną, która sprawdziła się w wielu krajach zachodnich. Aktualnie metoda ta staje się coraz częściej spotykana również w naszym kraju. Nadal nie ma zbyt wiele placówek, które kształciłyby dzieci od początku ich drogi nauczania właśnie metodą Montessori. Sytuacja jest jednak coraz lepsza, i otwierane są nowe, co również może świadczyć o skuteczności tej metody dydaktycznej.

Pedagogika opracowana przez Marię Montessori daje dziecku przede wszystkim szansę wszechstronnego rozwoju: społecznego, kulturowego, duchowego i fizycznego. Stara się nie tylko nie hamować naturalnych talentów, lecz je rozwijać. Główną zasadą, która przyświeca całej metodzie, jest wspieranie spontanicznej i twórczej aktywność każdego dziecka. Owocuje to jego ogólnym rozwojem i większą kreatywnością w dorosłym życiu.

dzieci

W Polsce powstaje coraz więcej prywatnych przedszkoli, w jakich wykorzystywana jest metoda Montessori. W przedszkolach publicznych nie jest ona zupełnie praktykowana, a szkoda. Maluchy zapisane do placówek prywatnych z pewnością mają dużo lepsze warunki aniżeli ich równolatki ze zwykłych przedszkoli. Niestety, wydatki na takie przedszkole może być znaczące, nie należą one do tanich. Z tego względu nie każdego stać na to, aby zafundować taką edukację swojemu dziecku. O tym, jak wygląda aktualna sytuacja świadczy chociażby fakt, jak wielu rodziców wręcz bojuje o cenne przydziały w publicznych przedszkolach.

Mimo to jeżeli rodzice posiadają pieniądze i pragną zainwestować je najlepiej jak tylko można, to inwestycją tą okaże się punkt przedszkolny Białołęka. Placówki wykorzystujące metodę Marii Montessori skupiają uwagę na maksymalny rozwój dzieci. Dzięki wyjątkowemu systemowi wychowania, jak również specyficznym zabawkom i ćwiczeniom dzieciaczki lepiej kształtują swoje mózgi. Bezsprzecznie ma to ogromny wpływ na ich przyszłe osiągnięcia na kolejnych poziomach nauki, a nawet na dorosłe życie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *