czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Nosidełka dla dzieci – dlaczego tanie nosidła to zły pomysł?

Widziałaś kiedykolwiek nosidełka za jedyne 100 złotych? Nie zastanowiło Cię to? Nad wyborem tego sprzętu powinnaś przemyśleć swoją decyzję kilka razy. Niska cena często idzie w parze z fatalną jakością. Produkt, który będzie miał styczność z Twoim maleństwem musi być solidny. Podczas gdy Ty będziesz nosiła dziecko z uśmiechem na ustach, wątpliwego pochodzenia nosidełko może wyrządzić szkrabowi wiele złego.

Nosidełka kupowane są w dużej mierze po to, aby długie spacery i wędrówki, w miejsca gdzie nie wjedzie tradycyjny wózek, były wspaniałą przygodą. Ważne jest, aby podczas noszenia być w 100% pewną, że bobas nie jest narażony na urazy kręgosłupa i delikatnych bioderek. Naruszenie naturalnego rozwoju we wczesnym wieku, może doprowadzić do poważniejszych problemów w późniejszych etapach rozwoju.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nosidełek w “atrakcyjnych cenach” co powinno włączyć Twój alarm rodzicielski. W wielu wypadkach niska cena idzie w parze dramatyczną jakością, dlatego stanowczo odradzamy, aby kryterium wyboru był bardzo niski budżet. Zaoszczędzone pieniądze nie są warte zdrowia rozwijającej się kruszynki.

Tanie nosidła – dlaczego są niebezpieczne?

Pierwszym istotnym elementem dobrego nosidełka jest posiadanie przez nie taśm regulujących, solidnych klamer oraz panelu, który umożliwia swobodne dostosowanie do ciała maluszka i osoby noszącej. Tanie nosidła w większości przypadków tego nie posiadają. Brak lub słabo wytrzymałe elementy mogą przyczynić się do urazów maluszka. Kolejną z wad nosidełek w niskich cenach jest to, że nie umieścisz w nich bobasa na “odpowiedniej głębokości” . Efektem tego jest niestabilna pozycja oraz główka. Tanie nosidełka odznaczają się także wysoką wagą oraz zajmują dużo miejsca. Nosząc w nich dziecko odczujesz dyskomfort, ponieważ sprzęt, który nie dopasowuje się do ciała będzie Ci ciążył.

Niezwykle istotną kwestią jest, że w nosidełkach nie powinno umieszczać się noworodków, ponieważ nie trzymają one jeszcze stabilnie swojej główki. Idealnym momentem na zakup nosidła jest zatem okres od 3-5 miesiąca życia.

W przypadku nowo narodzonych dzieci lepszym wyborem będą chusty.

Nosidełko ergonomiczne – jak wybrać odpowiednie?

Kupując nosidełko musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach . Po pierwsze zwróć szczególną uwagę, czy nosidełko jest ergonomiczne, czyli czy bobas znajduje się w nim w odpowiedniej pozycji – M. Sprzętem godnym polecenia są nosidełka LennyLamb, które posiadają certyfikat „Zdrowe dla stawów biodrowych”.

Zbadaj także czy sprzęt posiada rygorystyczne odznaczenia dotyczące jakości materiału. Nosidła z ich brakiem, mogą powodować u maleństwa choroby i alergie, a w przypadku osoby noszącej utrudniać oddychanie skóry. Dodatkowo są one nieprzyjemne w dotyku, a na myśl o założeniu może przyprawiać o dreszcze Ciebie i Twoje dziecko.

Jeżeli lubisz wyglądać zachwycająco, powinnaś sięgnąć po nosidełko z nietuzinkowym designem. Tula, LennyLamb, Isara czy też Zaffiro to jeden z wielu firm dostarczających niezapomnianych wrażeń estetycznych. Z nimi będziesz wyglądać zachwycająco, niezależnie od sytuacji.
 
Tanie nosidełka mimo niskiej ceny, nie pomogą Ci rozwijać bliskości z Twoją pociecha. Zamiast tego mogą być źródłem licznych problemów.  

Warto więc postawić na solidny sprzęt do noszenia, aby jeszcze mocniej zglębić więź na linii rodzic-dziecko. Nie zastanawiaj się, tylko wybierz odpowiednie nosidełko ergonomiczne.

Przeczytaj także