środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Pościel dziecięca – najmodniejsze wzory i najlepsze tkaniny.

Wybór pościeli do pokoju dziecięcego to bardzo odpowiedzialne zadanie dla każdego rodzica. Od tego, jaką pościel wybierzesz dla swojego dziecka, zależeć będzie jego zdrowy i głęboki sen. To kwestia nie tylko dopasowania stylistycznego i kolorystycznego do wnętrza, to również ważna kwestia zdrowia twojego dziecka.

Wybór tkaniny pościelowej – kluczowa decyzja.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tkanin przeznaczonych do szycia pościeli, jednak nie każda dobrze sprawdzi się w tej funkcji. Skład pościeli to bardzo ważna sprawa, gdyż tkanina ta ma bezpośredni kontakt z ciałem. Niewłaściwie dobrana pościel może stać się przyczyną podrażnień ciała i licznych alergii w rezultacie kontaktu materiału ze skórą. Zaleca się kupowanie tkanin certyfikowanych, ze sprawdzonych źródeł.

Bawełniana pościel jest najczęściej spotykana w ofertach sklepów. Jej zaletą jest z pewnością brak podatności na odkształcenia oraz możliwość prania w wysokich temperaturach, nawet w 90 stopniach. Zdarza się, że producent zaleca pranie pościeli bawełnianej w niższych temperaturach, co powinno wzbudzić w nas niepokój, może to bowiem świadczyć o użyciu niskiej jakości farby, która barwi pod wpływem wilgoci lub wysokiej temperatury. Dlatego właśnie tak istotne jest kupowanie tkanin certyfikowanych, do produkcji których używa się wysokiej jakości farb.

Pościel satynowa od bawełnianej różni się właściwie wyłącznie wyglądem. Satynowy splot sprawia, że tkanina jest bardzo gładka, niemal aksamitna w dotyku. Tkanina ta ma jednak też swoje minusy, gdyż nie może być prana w wysokich temperaturach, a co za tym idzie, nie jest zalecana dla alergików.

Pościel z jedwabiu to zdecydowanie klasa luks. Jest to tkanina o wszystkich zaletach naturalnego materiału, co oznacza że gwarantuje pełną cyrkulację powietrza w czasie snu, podobnie zresztą jak bawełna. Od bawełny jednak różni się niepowtarzalną miękkością i szlachetnym wyglądem. Różnica jest wyczuwalna zatem nie tylko w dotyku, ale też widoczna gołym okiem – materiał cały lśni i układa się w piękne fałdy.

Jak dopasować pościel do wystroju pokoju dziecka?

Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów tkanin pościelowych. Jedna z głównych zasad designu to dopasowanie akcesoriów i dodatków do stylistyki wnętrza, by całość ze sobą współgrała. Ta zasada dotyczy też pościeli, która jest niczym wizytówka pokoju – może wiele powiedzieć o zainteresowaniach jego właściciela.

Najmodniejsze wzory w ostatnich sezonach to oczywiście motywy skandynawskie, bajeczne leśne stworki, królicze uszy, sowie oczyska, muchomorki i inne owoce lasu w pięknej pastelowej kolorystyce. Skandynawski design na dobre zagościł w polskich domach i do reszty zdobył serca polskich rodzin.

Pościel dla małego alergika.

Ze szczególną dbałością należy wybierać pościel da dzieci z alergią, zarówno skórną, jak i wziewną. Uczulić może zarówno niewłaściwy składnik tkaniny, jak i niebezpieczny składnik farby, użytej do tej tkaniny. W efekcie kontaktu tych składników z wrażliwą skórą dziecka, może dochodzić do nawet bardzo poważnych reakcji alergicznych w postaci wysypek. Również wdychanie oparów farby użytej do zabarwienia materiału, może skutkować silnymi reakcjami alergicznymi wziewnymi, co może być szczególnie niebezpiecznie w przypadku dzieci z astmą oskrzelową. Wybierajmy zatem pościel dla dzieci z pewnych źródeł i nie kierujmy się wyłącznie ceną, gdyż chodzi o ich zdrowie i komfort wypoczynku.

Duży asortyment wysokiej jakości tkanin pościelowych oferuje sklep Bawelna-Tkaniny.

Przeczytaj także