sobota, 13 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jakie prezenty sprawdzą się na 3 urodziny dziecka?

Trzecie urodziny maleństwa to nie lada wyzwanie dla osób, które mają zamiar kupić jakiś prezent. Dziecka zainteresowania zmieniają się w każdej chwili, a wielkimi bohaterami są postacie z ulubionych bajek. CzuCzu oraz inne rozmaite puzzle czy układanki zazwyczaj spełniają swoją funkcję. Jednak jaki prezent wybrać, aby dziecko było bardzo zadowolone?
1. Puzzle
Dziecko w wieku około 3 lat zaczyna dostrzegać różnicę w barwach, kształtach i sposobach działań. Mniej więcej w tym wieku dzieci zaczynają się interesować puzzlami. Jest to dla nich coś nowego. CzuCzu posiada doskonale dopasowane puzzle do wieku. Im młodsze dziecko, tym puzzle mają większą skalę, aby dużo łatwiej było je trzymać w swoich rączkach. Wśród zwyczajnych puzzli, CzuCzu posiada również takie, które wymagają zapoznania się z nowymi kształtami takimi jak trójkąty, kwadraty czy koła. Dopasowanie odpowiedniego kształtu wraz z obrazkiem świetnie sprawdza się do rozwoju motoryki. Dzięki takiemu prezentowi jak puzzle od Czuczu dziecko będzie zachwycone. Szczególnie dziewczynki lubią dopasowywać odpowiednie kształty, na których znajdują się dziewczęce obrazki. Pośród wielu różnorodnych puzzli znajdują się również takie nazywane puzzlami progresywnymi. Co to oznacza? Są to odpowiedni puzzle CzuCzu dla dzieci z zaburzeniami. Uruchamiają wiele sensorów jednocześnie oraz wymagają mocnego zaangażowania.
2. Zabawy edukacyjne
Wśród wielu zabaw edukacyjnych możemy znaleźć na przykład takie jak rysowanie pisakiem po obwodzie. Pisak jest zmywalny, więc jest to zabawa, którą można wielokrotnie powtarzać. CzuCzu posiada w swojej ofercie zabawy edukacyjne, które związane są z pojazdami, cyframi czy literami. Jest to forma nauki poprzez zabawę i jest bardzo lubiana wśród dzieci. CzuCzu ma również książeczki edukacyjne, które swoimi obrazkami świetnie pozwalają poznać dziecko otaczający świat.
3. Gry logiczne
Trzyletnie dziecko to osoba, która pojmuje już sporo rzeczy. Rozumie co się dzieje, co z czego wynika oraz jaki skutek będzie miało konkretne działanie. W ten sposób można wprowadzić gry logiczne od CzuCzu. Jest to świetna forma wspólnego spędzania czasu, która doskonale uczy związku przyczynowo-skutkowego, ale również pozwala na poznanie dziecka wiedzy o świecie. W grach logicznych CzuCzu znajdują się przeróżne pytania dostosowane do wieku.

Prezent dla 3-latka może być wyzwaniem, jednak jeśli chcemy postawić na jego edukację od najmłodszych lat, to CzuCzu jest spełnieniem marzeń każdego rodzica. Ciekawe, nieprzerysowane zabawki świetnie wypełnią dziecku czas.

Przeczytaj także