środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Lego CREATOR – co nowego dla fanów układania?

Niezależnie od tego, z której strony spojrzy się na tę kwestię, klocki Lego swoją popularność zyskały dzięki wszechstronności i otworzenia drzwi na kreatywność. Kupując zestaw klocków nie kupuje się wyłącznie samochodzika czy samolotu, ale zestaw elementów, który można do woli zaaranżować i ułożyć w praktycznie dowolny sposób. Duński producent klocków znany jest ze swojego integralnego systemu, który jest tan sam dla niemal wszystkich zestawów, niezależnie od serii czy roku produkcji.

Zestawy same w sobie mają zazwyczaj jedną, przeznaczoną dla nich instrukcję, na bazie której układa się je w celu uzyskania konstrukcji, która reklamowana jest na pudełku. Wszelkie dalsze eksperymentu odbywają się za udziałem osoby układającej, która na własną rękę modyfikuje te budowle lub przekształca je w coś zupełnie nowego, nierzadko łącząc z innymi zestawami.

Czym są klocki Lego CREATOR?

Seria CREATOR jest niczym innym jak odpowiedzą Lego na potrzeby klientów, w doskonały sposób ukazując prawdziwego „ducha” klocków. Mianowicie, ich główną ideą jest utworzenie zestawu, który wykorzystuje te same części w celu ułożenia kilku różnych konstrukcji. Układający sam może wybrać, który wariant przypadł mu do gustu najbardziej, a gdy jedna zabawka się odrobinę znudzi, zawsze można przebudować ją w kolejną. To stosunkowo proste rozwiązanie sprawia, że kupując pojedynczy produkt, tak naprawdę dostarczamy sobie ich kilka. Najbardziej popularnym i często spotykanym wariantem, w jakim występują klocki Lego CREATOR, jest 3 w 1, czyli zestaw elementów umożliwiający skonstruowanie rozmaitych budowli. Co ciekawe, wiele z nich posiada dodatkowe warianty, które dostępne są w internecie. Niektóre z nich to oficjalne instrukcje Lego, lecz można natknąć się także na liczne pomysły ze strony fanów, często jeszcze bardziej kreatywne niż projekty domyślne.

Tematyka Lego CREATOR – co znajdziemy w sklepach?

Klocki Lego CREATOR wyróżniają się stosunkowo zróżnicowaną tematyką, gdyż może być to praktycznie wszystko. Klasyczne samochody, roboty, pojazdy, potwory morskie, łodzie czy domy to zaledwie kilka przykładów. Pod względem samych zestawów, jest to zdecydowanie jedna z najbardziej wszechstronnych serii tego producenta, często składając się z licznych rzadkich, unikalnych elementów. Warto mieć na uwadze, że przez nieco bardziej skomplikowaną konstrukcję, klocki Lego Creator kierowane są głównie do starszych dzieci.

Przeczytaj także