środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Baby shower – kogo zaprosić?

Tradycyjne baby shower, które urządza się w wielu krajach anglosaskich, to przyjęcie, na które zaprasza się wyłącznie kobiety. Czy w Polsce też tak jest, czy nieco zmodyfikowałyśmy tę tradycję?

Na baby shower najlepiej zaprosić same kobiety, wówczas będzie można poruszać swobodnie wszystkie kobiece tematy, o których panie uwielbiają plotkować. Jeżeli zaprosimy mężczyzn, to będziemy musiały zmodyfikować spotkanie i takie rozmowy nie będą już na miejscu. Zatem zostawmy sobie ten dzień tylko w damskim gronie i wszystkim to wyjdzie na dobre. Nikt nie będzie skrępowany i nikt się nie będzie też nudził. Mierzenie brzuszka, zabawy z imionami czy karaoke, to nie są zabawy dla mężczyzn.

Kogo zatem zaprosić?

Zapraszamy na pewno najbliższe przyjaciółki i koleżanki, u których byłyśmy również na takim przyjęciu. Nie powinno również zabraknąć babci, mamy czy siostry. Choć nie zawsze jesteśmy z rodziną w dobrych stosunkach, to jednak przy tak wielkim święcie i wydarzeniu jak uczczenie nowego członka rodziny, warto zakopać topór wojenny. W dobrym guście będzie również zaproszenie sąsiadki, u której pożyczamy cukier czy też samotnej cioci, która mieszka sama. Pomyślmy dobrze przy robieniu zaproszeń i nie zapomnijmy o tych osobach, które uczestniczyły w naszym wychowaniu i które chętnie podzielą się swoim doświadczeniem z młodymi mamami.

Przy zapraszaniu gości pamiętajmy też o swoich możliwościach finansowych i o warunkach mieszkaniowych. Przecież musimy gdzieś pomieścić tych wszystkich gości i znaleźć jeszcze miejsce na zabawę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *