środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Czy warto zdecydować się na sztyblety?

Sztyblety to dobra propozycja obuwia dla kobiet oraz mężczyzn, zwłaszcza w takie pory roku jak jesień oraz zima. Tenże dany typ obuwia doskonale sprawdza się w zimniejsze dni, gdyż sztyblety mają grubą podeszwę oraz niejednokrotnie są ogrzewane w środku. Zarówno sztyblety damskie, jak również męskie, charakteryzują się wygodą, natomiast również doskonałym wyglądem.

Sztyblety – co to jest?

Doskonałe botki sztyblety damskie, to skórzane buty z płaskim obcasem oraz cholewką sięgającą ponad kostkę, dedykowane do jazdy konnej. Ich konstrukcja gwarantuje dobrą pozycję nogi w strzemieniu, natomiast długość ponad kostkę przeciwdziała jej obcieraniu. Co więcej, miękka guma zastosowana po obu stronach cholewy usprawnia ich nakładanie. Obecnie sztyblety ewoluowały do formy codziennych botków. Na rynku dostępne są zarówno płaskie sztylety męskie, damskie, jak również na obcasie. Poza skórą stosuje się również zamsz do ich produkcji, natomiast obok podkładki z boku niejednokrotnie pojawia się także naszyty zamek błyskawiczny.

Sztyblety damskie – nieśmiertelna klasyka

Botki sztyblety damskie na stałe zawitały w świecie mody. Natomiast do niedawna były tylko zarezerwowane dla osób uprawiających jeździectwo, to teraz noszą je największe polskie oraz zagraniczne gwiazdy. Nic w tymże nadzwyczajnego – doskonale uzupełniają stylizację na mroźniejsze dni oraz są bardzo wygodne. Najpopularniejsze sztyblety to owe skórzane, natomiast zarówno w sieciówkach, jak również sklepach znanych firm możesz odnaleźć je także w wersji zamszowej, gumowej lub z licznymi zdobieniami. Tenże doskonały klasyk w świecie obuwniczej mody jest entuzjastycznie wybierany w odcieniu czarnym oraz brązowym.

Czy sztyblety są wygodne?

Tenże typ obuwia jesienno-zimowego jest nie jedynie niezwykle elegancki oraz estetyczny, lecz również bardzo wygodny. Płaska podeszwa powoduje, iż każdy nasz krok, niezależnie od rodzaju powierzchni, będzie pewny. Jeżeli zdecydujemy się na skórzane botki sztyblety damskie, to mamy pewność, iż przy dobrej impregnacji, nasze buty nie będą wchłaniać wilgotności, więc są doskonałe na jesień oraz zimę, jeśli złe warunki pogodowe stają się naszą codziennością.

Co lepsze: sztyblety gumowe lub skórzane?

Dobór materiału winien być uwarunkowany od własnych indywidualnych preferencji. Naturalna skóra prezentuje się w owych butach niezwykle dobrze, ale skóra ekologiczna nie ustępuje jej w niczym pod względem wizualnym, natomiast przy okazji jest dobra dla środowiska oraz często prostsza w utrzymaniu. Sztyblety zrobione z gumy są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości, jakiekolwiek zanieczyszczenia można z nich po prostu wypłukać zwilżoną szmatką.

Przeczytaj także