środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Hydrolat z czystka w kosmetykach – jak działa?

Przeglądając oferty dobrych firm kosmetycznych z pewnością nie raz wpadła Ci w oczy nazwa „hydrolat z czystka”. Czy wiesz czym jest ten składnik i jakie jest jego działanie? Jeżeli nie, odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Czym jest hydrolat z czystka?

Hydrolaty to po prostu naturalne wody, powstające przez destylację parą wodną roślin. Z kolei czystek to zioło o właściwościach leczniczych. Stosowany jest przede wszystkim w medycynie naturalnej. W ocenie wielu lekarzy pomaga zwalczyć różnorodne dolegliwości. Między innymi łagodzi objawy boreliozy i wspomaga leczenie chorób nowotworowych. Hydrolat z czystka znajdziemy w różnych produktach kosmetycznych. Polecamy chociażby hydrolat z czystka Mohani, czyli skuteczny i głęboko oczyszczający tonik do twarzy.

Jakie „magiczne” składniki zawiera czystek?

Swoje lecznicze właściwości czystek zawdzięcza polifenolom, czyli silnym przeciwutleniaczom. Podobno ma ich więcej, niż czerwone wino. Te składniki działają antyoksydacyjnie, a zatem neutralizują wolne rodniki, przyczyniające się do powstania wielu chorób, w tym chorób skóry i nowotworowych. Poza tym polifenole zwalczają wszelkie stany zapalne w organizmie, a co za tym idzie wzmacniają i dodają energii. Czystek to również zioło dla osób, borykających się ze zmianami o charakterze miażdżycowym. Zioło to chroni naczynia krwionośne i hamuje utlenianie tak zwanego „złego cholesterolu”. Hydrolat z czysta Mohani będzie też dobry dla osób z alergiami, ponieważ polifenole hamują uwalnianie histaminy. W efekcie produkt ma działanie antyalergiczne.

Do jakiej skóry hydrolat z czystka Mohani?

Jeżeli już mowa o toniku, warto wspomnieć o tym, kto powinien stosować hydrolat z czystka Mohani. Na stronach producenta możemy przeczytać, że produkt ten przeznaczony jest przede wszystkim dla skóry tłustej i zanieczyszczonej o rozszerzonych porach. Zbawienny wpływ czystka odczują również osoby, które borykają się z problemem przebarwień i plam pigmentacyjnych. Dodatkowo hydrolat z czystka Mohani zmniejszy opuchliznę wokół oczu i zredukuje tak zwane „wory” pod oczami. Produkt świetnie działa również na cerę trądzikową. Fantastycznie usuwa wszelkie niedoskonałości i regeneruje skórę. Dzięki temu wszelkie mikrouszkodzenia przestają być widoczne.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Na marginesie warto wskazać, jak wybierać w aptece lub w innym sklepie odpowiedni produkt z czystkiem. Przede wszystkim dobrze jest postawić na ekologiczną, szklaną butelkę. Przydatnym elementem kosmetyku jest również funkcjonalny atomizer, który ułatwia aplikację produktu. Najlepiej kupić hydrolat z czystka Mohani bezpośrednio u producenta. Kosmetyk dostępny jest zarówno w sklepie internetowym, jak i w sklepach stacjonarnych.

Przeczytaj także