środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jaka odzież ciążowa będzie idealna na chłodne dni?

Mróz już powolutku daje o sobie znaki, tworząc esy floresy na szybach. To znak, że lekkie, zwiewne ubrania czas odłożyć do szafy i przygotować coś cieplejszego na chłodne dni. Zwykle coś tam w szafie mamy z poprzedniego sezonu, więc wystarczy wygrzebać – wyjątkiem są kobiety w ciąży, które garderobę na jesienną i zimową pogodę muszą skompletować od podstaw. Jaka odzież ciążowa będzie idealna na chłodne dni?

Odzież ciążowa wcale nie musi być nudna!

To nie te czasy, kiedy ubrania ciążowe wyglądały jak worki na ziemniaki czy naciągnięte dresowe gacie. Obecnie na rynku dostępny jest cały szereg ładnie skrojonych i świetnie wyglądających ubrań dla kobiet w stanie błogosławionym. Sukienki ciążowe, tuniki ciążowe, ciążowe spodnie, a nawet kurtki i bluzy, które posłużą nie tylko w trakcie ciąży, ale również później do noszenia dziecka.

Sukienki ciążowe dostępne są obecnie w różnych krojach – każda kobieta może znaleźć coś dla siebie – i tak lubiąca bardziej obcisłe ubrania, jak i ta, która woli coś luźniejszego. Sukienki ciążowe mogą też służyć i później jako takie do karmienia maluszka – wiele z modeli posiada specjalne rozwiązania sprzyjające właśnie karmieniu.

Bluzy i kurtki wielofunkcyjne

Wielofunkcyjne kurtki i bluzy 3w1 to nowość na naszym rynku. Takie cuda dostać można na https://mamaville.pl/. Na jakiej zasadzie one działają?

Wygląda to tak, że mamy bluzę / kurtkę, którą możemy nosić jako standardową odzież wierzchnią plus potem dodatkowe wkładki / panele – na okres ciąży, które dodają więcej cm w obwodzie oraz po porodzie – do noszenia maluszka.

W przypadku panelu rozbudowującego kurtkę czy bluzę o miejsce dla maluszka, wygląda to tak, że mamy dodatkowy otulacz dla dziecka, jednak nie zastępuje on chusty czy nosidła. Warto to mieć na uwadze.

Zima nam niestraszna!

Odpowiednio dobrana garderoba na chłodne dni to bardzo ważna sprawa dla przyszłej mamy i jej maluszka, bo przeziębienie ciąży nie służy. Warto więc zadbać o odpowiednie, ciepłe ubrania – szczególnie kurtkę. Jak widać wcale nie musi to być wydatek na coś, co posłuży tylko przez chwilę, bo można zainwestować w ubrania wielofunkcyjne, które spokojnie można nosić również już po narodzinach dziecka.

Przeczytaj także