czwartek, 23 majaNews That Matters
Shadow

Manicure hybrydowy w domu – to proste!

Na punkcie zdobienia paznokci lakierem hybrydowym oszalały wszystkie kobiety – obecnie to najpopularniejsza forma manicure. Utwardzona warstwa lakieru sprzyja przede wszystkim ze względu na zastosowanie: jest odpowiednio odporna na uszkodzenia, a także nie odpryskuje. Paznokcie jednak wyglądają na naturalnie pomalowane. Dodatkowo manicure hybrydowy ma podstawową zaletę – można go swobodnie wykonać w domowym zaciszu. Przedstawiamy wady i zalety lakieru hybrydowego oraz podpowiadamy, jak stworzyć piękne paznokcie w swoim salonie domowym.

Manicure hybrydowy

Lakier hybrydowy to połączenie cech klasycznego lakieru do paznokci oraz żelu do manicure. Jest bardziej trwały, odporny na zadrapania i uszkodzenia. Nawet po nałożeniu kilku warstw, paznokcie doskonale się prezentują. Utwardzona powierzchnia lakieru sprawia, że manicure utrzymuje się trzy tygodnie, nawet do miesiąca. Świetnie wygląda zarówno na długich, jak i na krótkich paznokciach, a odpowiednie zabezpieczenia lampy sprawiają, że nie musimy martwić się o rozdwojone paznokcie. Nakładanie lakieru hybrydowego nie jest skomplikowane, ale żeby efekt był odpowiednio zadowalający warto użyć produktów odpowiedniej jakości. Dlatego też najczęściej wykonujemy manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym lub u koleżanki, która posiada specjalistyczny zestaw.

Jak wykonać manicure hybrydowy w domu?

Jeśli posiadamy odpowiednie akcesoria możemy spróbować wykonać manicure hybrydowy w domu. Po pierwsze, potrzebna jest odpowiednia lampa. Warto wspomnieć, że lampy LED utrwalają lakier szybciej, ale mogą nie działać na niektóre rodzaje lakieru. Lampy UV wpływają na nieco dłuższe utwardzenie lakieru hybrydowego, ale też są bardziej uniwersalne. Dodatkowo powinniśmy zaopatrzyć się również w dobry pilnik, najlepiej szklany, bloczek polerski do polerowania płytki paznokcia. Po trzecie, cleaner do oczyszczania płytki, a także preparat do usuwania skórek, patyczki, waciki bezpyłowe, itp. Po czwarte: lakier do hybrydy. Potrzebujemy trzech rodzajów lakieru: bazy (primera), kolorowego lakieru hybrydowego oraz top coat.

Jaki lakier hybrydowy wybrać?

Lakiery do manicure hybrydowego dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Barwy można również z powodzeniem łączyć, by stworzyć efekt stopniowego przechodzenia kolorystycznego lub ombre. Ważne jest, aby przy nakładaniu lakieru hybrydowego nie przesadzić z ilością, ponieważ wtedy nasze paznokcie będą wyglądać na grubsze i nieestetyczne. Jeśli pomalujemy skórę palca, to musimy ją wytrzeć zanim włożymy palec pod lampę, inaczej lakieru nie da się zmyć. Lakier hybrydowy umieszczany jest w ciemnych butelkach w celu ochrony przed światłem zewnętrznym. Powinien być również trzymany w pudełku albo w szufladzie.

Przeczytaj także