czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Pierścionek zaręczynowy z diamentem – czy to dobry wybór?

Zaręczyny to jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń w życiu zakochanych. Nic zatem dziwnego, że wielu panów długo głowi się nad tym, jaki pierścionek kupić, by zachwycić swoją wybrankę. Większość decyduje się na pierścionek zaręczynowy z diamentem, który łączy w sobie klasykę i elegancję. To właśnie diament jest najbardziej pożądanym kamieniem szlachetnym w biżuterii zaręczynowej. Czy to w rzeczywistości dobry wybór? Skąd wiadomo, że pierścionek zaręczynowy z diamentem dobrze posłuży obdarowanej nim kobiecie?

Diament – kamień szlachetny o niezwykłych właściwościach

Przyjęło się mówić, że kobiety kochają diamenty. Oczywiście to, czy dany pierścionek spodoba się dziewczynie, zależy od jej osobistych upodobań i gustu, jednak w powiedzeniu tym jest sporo prawdy. Pierścionki zaręczynowe z diamentami są uznawane za najbardziej wartościowe. Co ciekawe, diament to najtwardszy spośród naturalnych minerałów – wiele osób twierdzi też, że najpiękniejszy! Z tego powodu doskonale nadaje się jako ozdoba zaręczynowej biżuterii. Kobieta obdarowana pierścionkiem zaręczynowym z diamentem może codziennie nosić go bez obaw, że ulegnie uszkodzeniu czy zarysowaniu. Ze względu na swoją trwałość diament jest też pięknym symbolem nierozerwalnego uczucia, które łączy dwoje ludzi. Wprawieni jubilerzy potrafią tak oszlifować diamenty, by wydobyć z nich to, co najwspanialsze – cudowny blask i kryształowy połysk. Szczególnie pożądane w biżuterii zaręczynowej są diamenty oszlifowane szlifem brylantowym.

Różne oblicza pierścionków z diamentami

Jeśli przyszły narzeczony zadecyduje już, że chce zakupić dla swojej wybranki pierścionek zaręczynowy z diamentem, musi zdecydować się na konkretny model. W sklepach jubilerskich można znaleźć najróżniejsze propozycje. Ważne jest to, aby dopasować biżuterię do stylu i gustu przyszłej narzeczonej. Paniom, które lubią klasyczne rozwiązania, na pewno spodoba się pierścionek w kolorze eleganckiego, żółtego złota z jednym, średniego rozmiaru diamentem w ozdobnej oprawie. Jeśli natomiast poszukujemy idealnego pierścionka dla dziewczyny ceniącej sobie niestandardową, nieco ekstrawagancką biżuterię, świetnym wyborem może okazać się diamentowy pierścionek w odcieniu różowego złota. Taki wybór na pewno mile zaskoczy ukochaną kobietę. W profesjonalnych sklepach z biżuterią można znaleźć pierścionki z diamentami w różnych rozmiarach. Niektóre są wyjątkowo bogato zdobione, na przykład cała przednia część obręczy jest wysadzana małymi diamentami. Należy starannie przemyśleć wybór, biorąc pod uwagę preferencje przyszłej narzeczonej.

Przeczytaj także