środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Poduszka ciążowa typu U – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Sen i odpoczynek w ciąży to podstawa. Każda ciężarna zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak trudno jest wypocząć, gdy kręgosłup obciążony jest rosnącym z przodu brzuszkiem. I choć ciążowy brzuch dodaje blasku, często skazuje nas na bezsenne noce. Z pomocą przychodzi poduszka ciążowa typu U, która doskonale sprawdza się od początku ciąży aż do samego rozwiązania.

Dlaczego sen jest ważny?

Podczas snu organizm się regeneruje, a mózg może odpocząć po całym dniu pełnym wrażeń. Dla kobiet w ciąży sen jest szczególnie ważny – zmiany hormonalne zachodzące w organizmie i przygotowania do rozpoczęcia nowego etapu w życiu pochłaniają bardzo dużo energii. Kobieta w ciąży powinna wyspać się na zapas, gdyż po urodzeniu maluszka być może nie będzie łatwo wygospodarować czasu na sen. Tymczasem każda kobieta w ciąży doskonale wie, że im ciąża bardziej zaawansowana, tym trudniej jest przespać całą noc. Zwykle budzi nas chęć skorzystania z toalety, ale częstą przyczyną pobudek jest także niewygodna, obciążająca kręgosłup pozycja. W efekcie budzimy się jeszcze bardziej zmęczone, co w żaden sposób nie sprzyja naszej regeneracji i zbieraniu sił. Rozwiązaniem jest poduszka ciążowa typu U, która doskonale pasuje zarówno niższym, jak i wyższym kobietom.

Poduszka ciążowa typu U – zakup na dłużej

Zakup poduszki ciążowej typu U, takiej jak https://omedika.pl/poduszki-ciazowe-typu-u-c274.html to doskonała inwestycja już na początku ciąży. Jej kształt pozwoli odciążyć kręgosłup zarówno w nocy, jak i w dzień, kiedy zwyczajnie chcemy odpocząć i poleżeć na kanapie. Poduszka ciążowa typu U ma ogromną zaletę charakteryzującą się łatwością jej użytkowania, bowiem jest wykonana w taki sposób, że nie trzeba jej przekładać podczas snu. Pozwala to na spokojny, niczym nie przerwany sen. Dodatkową zaletą poduszki ciążowej typu U jest fakt, że idealnie nadaje się ona do użytku również po porodzie. Kobieta jest bowiem często obolała i potrzebuje wypocząć w wygodnej pozycji, która odciąży kręgosłup i krocze. Świeżo upieczone mamy mogą wspierać się poduszką także podczas karmienia niemowlaka piersią lub butelką. Ułożenie dziecka na poduszce znacznie odciąża ręce i kręgosłup, a dodatkowo pozwala mamie przyjąć jak najwygodniejszą dla niej pozycję. Jest to bardzo istotne, gdyż w pierwszych miesiącach życia dzieci mają bardzo słabo rozwinięty odruch ssania, w związku z czym karmienie niemowlaka może trwać bardzo długo. Przyjęcie niewygodnej pozycji skazuje mamę na bóle kręgosłupa i możliwe późniejsze problemy z układem kostnym. Warto więc zainwestować w poduszkę, która ma tak wiele zastosowań.

Przeczytaj także