środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Tanie szpilki święcą triumfy

Jeżeli należysz do grona kobiet, które szpilki zakładają tylko na wielkie wyjścia, to pewnie też ciężko
ci zaakceptować ich horrendalnie wysokie ceny. Niestety eleganckie buty na obcasach osiągają zawrotne koszty, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ilość materiału wykorzystanego do ich produkcji. Większość kobiet jest w stanie dużo zapłacić za zimowe kozaki, czy ocieplane sztyblety. Są to w końcu buty, które muszą znieść ciężkie warunki atmosferyczne i ogrzać nasze stopy. Ale szpilki? Czy naprawdę musimy wydawać pół pensji na buty, które zakładamy kilka razy do roku? Otóż niekoniecznie. Z rozwiązaniem przychodzą tanie szpilki.

Praktyczne wybory młodych kobiet

Tanie szpilki jeszcze do niedawna były uznawane przez kobiety za buty gorszej kategorii. Jeśli już któraś się na nie decydowała, to raczej nie chwaliła się tym koleżankom. Kobietom wydawało się, że istnieje pewne niepisane minimum, które muszą wydać na wieczorowe buty, żeby się ich nie wstydzić. Na szczęście takie podejście odchodzi do lamusa. Młode dziewczyny są coraz bardziej praktyczne i wolą wydawać swoje pieniądze na rzeczy, które sprawią im przyjemność, nie ból i odciski. Ten nowy trend sprawia, że coraz częściej decydują się na zakup tanich szpilek. Nowoczesne kobiety nie marzą już o butach z logo znanej marki. Wolą, żeby wieczorowe czółenka były wygodne i zgodne z najnowszymi trendami w świecie mody.
A te, jak na złość zmieniają się coraz szybciej.

Szybka moda zbiera żniwa

Kobiety dokonują coraz bardziej świadomych zakupów. Nasze matki i babki kupując dwie klasyczne pary szpilek (czarne i cieliste), mogły w nich z powodzeniem chodzić przez kilkanaście lat. W dzisiejszych czasach moda zmienia się jednak jak w kalejdoskopie. To, że dzisiaj wydamy całą miesięczną premię na nową parę szpilek, nie gwarantuje nam, że w przyszłym sezonie nie staną się one zupełnie niemodne.
Nie warto więc inwestować dużych pieniędzy w buty. Tanie szpilki są idealnym kompromisem pomiędzy atrakcyjnością i ceną. Dzięki niewygórowanej cenie możemy co roku pozwolić sobie na kupowanie nowej pary tanich szpilek, która będzie idealnie dopasowana do naszej stylizacji. Możemy dzięki temu czerpać więcej radości z mody, bawić się nią i wymyślać coraz bardziej zwariowane zestawy. Szybka moda,
która w zamierzeniu miała napędzać konsumpcjonizm, tak naprawdę zmusza nas do refleksji nad tym, czy naprawdę potrzebujemy wszystkich rzeczy promowanych w mediach. W pewien sposób dzięki temu dokonujemy bardziej przemyślanych zakupów i uczymy się rozróżniać potrzeby od zachcianek.

Przeczytaj także