środa, 17 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jak zrobić zupkę jarzynową dla czteromiesięcznego niemowlaka?

Pierwsze obiadki dla naszych pociech mogą sprawiać młodym mamom sporo problemów. Szczególnie wiele pytań i wątpliwości mają kobiety, które są mamami po raz pierwszy. Dobre przygotowanie i odpowiednia wiedza sprawią, że łatwo szybko przygotujemy domowe zupki dla naszych pociech.

Pod koniec czwartego miesiąca życia zaczynamy wprowadzać pierwsze zupki jarzynowe dla dzieci, które są karmione sztucznym mlekiem. Zupka jarzynowa dla czteromiesięcznego dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę z prawdziwymi pokarmami to bardzo proste do wykonania danie. Pamiętajmy o tym, aby wszelkie produkty wprowadzać pojedynczo.

Zatem początkowo zupka, to będzie ugotowany w wodzie ziemniaczek, rozdrobniony widelcem z odrobiną dobrej, jakości tłuszczu (oliwa z oliwek, olej rzepakowy, masło) i podany dziecku. Koniecznie pilnujmy tego, aby warzywa nie zawierały żadnych pestycydów, aby były porządnie wyszorowane i podane na wyparzonych naczyniach. Taką papkę z ziemniaka podajemy przez tydzień i obserwujemy jak dziecko na dany składnik reaguje. Gdy wszystko jest w porządku możemy przyrządzić zupkę z dodatkiem gotowanej marchewki.

Tutaj postępujemy tak samo jak za pierwszym razem i sprawdzamy przez kilka dni reakcję na nowy składnik. Jeżeli dziecko dobrze reaguje na zupkę to możemy stopniowo wprowadzać do niej kolejne składniki, (pietruszka, dynia, burak) pamiętając o tym, żeby rozpoczynać od takich, które łatwo się trawi i które nie powodują wzdęć. Na kolejne nowości warzywne przychodzi czas dopiero w piątym i szóstym miesiącu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *