środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jak wybrać buty dla dziecka na zimę

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. To ostatni moment na to, aby przygotować dla naszego dziecka odpowiednie buty na ten sezon. Poranki i wieczory już teraz bywają zimne, a już niedługo takie będą też całe dnie. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie buty zimowe dla dziecka.

Obuwie sportowe, trzewiki czy kozaki?

Z pewnością wielu rodziców zastanawia się, jakie buty dla dziecka będą odpowiednie na zimę, biorąc pod uwagę popularne modele obuwia. Wszystko bowiem zależy od tego, jaki tryb życia prowadzi dziecko, a także czy jest typem sportowca, czy dużo czasu spędza na nogach, na przykład w drodze do i ze szkoły. Jeśli zimą nasz maluch lubi bawić się na świeżym powietrzu, warto zainwestować w zimowe obuwie sportowe z dodatkowym ociepleniem. Jeśli dziecko dużo chodzi, odpowiednie będą trzewiki z wygodną podeszwą, natomiast starsze dziecko, które lubi wyglądać modnie, z pewnością będzie chciało zaprezentować się w stylowych kozakach.

Jakość materiału

Kupując buty na zimę dla dziecka zwróćmy szczególną uwagę na jakość materiału. Postawmy wyłącznie na ten najwyższej klasy, na przykład na naturalną skórę, która świetnie dopasowuje się do kształtu stopy, a zarazem doskonale chroni przed zimnem i jest przy tym oddychająca. Naturalna skóra cechuje się również dużą odpornością na zniszczenia, a jeśli zadbamy o jej odpowiednią impregnację, będzie również chroniła przed dostaniem się wilgoci do wnętrza  buta.

Wysokość cholewki

Kolejną ważną kwestią podczas zakupu obuwia zimowego dla dziecka jest wysokość cholewki. Polecamy wybór tej ponad kostkę, która będzie stanowiła ochronę przed dostaniem się do środka śniegu, a ponadto będzie dodatkowo chroniła przed zimnem. Cholewka powinna być wykończona miękkim materiałem, aby podczas ruchu nie obcierała kostki. Wysoką cholewkę mają zarówno buty sportowe, jak i trzewiki oraz kozaki. W przypadku tych ostatnich sięga ona zazwyczaj aż do kolana, więc będzie świetnym wyborem dla dziewczynki, która często chodzi w zimie w spódnicach.lub sukienkach.

Rodzaj podeszwy

W obuwiu zimowym istotnym elementem jest podeszwa, która powinna być dostosowana do bardziej surowych warunków pogodowych: ujemnych temperatur, opadów deszczu lub śniegu, wody, lodu i błota na chodnikach. Podeszwa powinna mieć więc bardzo dobrą przyczepność, zapewniając maluchowi stabilny i bezpieczny krok. Zdecydowanie polecamy wybór butów z grubszą podeszwą i bardziej wyżłobionym bieżnikiem. Odpowiednia elastyczność podeszwy sprawia z kolei, że dziecko będzie mogło swobodnie się poruszać zginając stopę w pełnym zakresie.

Moda dziecięca

Wiedząc już, na jakie cechy należy zwrócić uwagę, wybierając buty zimowe dla dziecka, warto na koniec wziąć pod uwagę kwestie mody. Dzieci, tak jak dorośli chcą wyglądać modnie, dlatego zanim wybierzemy konkretny model butów, skonsultujmy się z dzieckiem, aby poznać jego gust i preferencje co do obuwia. Jeśli damy mu wybór, będzie ono czuło, że liczymy się z jego zdaniem, co z pewnością wzmocni jego zaufanie do nas.

Wysoka jakość, odpowiednia podeszwa i stylowy design to główne aspekty, którymi należy kierować się wybierając obuwie dla dziecka na zimę.

Przeczytaj także