czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Pieluchy tetrowe kontra jednorazowe – co wybrać?

W radio, w telewizji, w sklepach, zewsząd jesteśmy bombardowani kolorowymi reklamami pieluszek jednorazowych. Firmy polecają kolorowe, oddychające, uspokajające, na dzień, na noc, tylko wybierać i kupować. Skoro te pieluszki jednorazowe są tak wspaniałe i łatwo dostępne, to, dlaczego coraz częściej słyszymy, że młode mamy powracają do tradycyjnych pieluszek tetrowych?

Pieluszki jednorazowe są bardzo wygodne i łatwe w stosowaniu. Kupujemy, zakładamy, wyrzucamy do kosza i po sprawie. Choć zdarzają się sporadyczne sytuacje odparzeń, to jednak bardziej jest to spowodowane tym, że niektóre mamy rzadziej zmieniają taką pieluszkę, bo przecież nie przecieka i to jest taka główna pułapka tych pieluszek. Oczywiście dostępne są na rynku pieluszki różnej jakości, te najtańsze słabo wchłaniają wilgoć i mogą powodować odparzenia. Pieluszki z wyżej pułki są bezpieczne, atestowane, zatem nie uczulają i są bardzo wygodne dla dziecka. Posiadają jednak jedną wadę, są dość drogie.

Pieluszki tetrowe są wielorazowe, do tego stosunkowo tanie i dodatkowo kupujemy je tylko raz. Trzeba je niestety bez przerwy prać i prasować. To bardzo pracochłonne i zajmuje dość sporo czasu. Plusem zatem jest cena, a minusem czas potrzebny na ich utrzymanie w czystości.

Widzimy więc, że pieluszki tetrowe jak i jednorazowe posiadają zarówno zalety jak i wady. Proponujemy, aby każda mama wypróbowała zarówno jedne jak i drugie, i na podstawie własnych obserwacji wybrała te najodpowiedniejsze dla jej dziecka i dla niej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *