czwartek, 23 majaNews That Matters
Shadow

Wywiad z autorką bloga „Mama Ufolinka”

1. Na początku opowiedz może krótko o sobie.

Jestem mamą dwuletniego chłopczyka. Gdy synek miał cztery miesiące zaczęłam prowadzić bloga parentingowego Mama Ufolinka, a gdy skończył czternaście wróciłam do pracy na pełen etat.

2. A więc prowadzisz bloga – czy możesz opowiedzieć nam jak zrodził się pomysł do tego, aby prowadzić bloga w takiej tematyce?

To był impuls. Gdy synek miał cztery miesiące podczas jednej z jego drzemek przeglądałam blogi świeżo upieczonych mam i zaczęłam żałować że sama takiego nie prowadzę. Pomyślałam sobie, że taki blog to skarbnica wspomnień i cudowna pamiątka. Postanowiłam spróbować i tak dołączyłam do licznej grupy blogujących mam dzieląc się z innymi rodzicami swoimi doświadczeniami, przeżyciami i spostrzeżeniami.

3. Jesteś też mamą –  jak zatem ogarniasz prowadzenie bloga z wychowaniem dziecka?

Mam bardzo spokojne, bezproblemowe dziecko, które dobrze sypia 🙂 Gdy byłam na urlopie macierzyńskim posty powstawały najczęściej podczas jego drzemek. Zresztą do teraz piszę wyłącznie gdy synek śpi.

4.Myślałaś kiedykolwiek o wynajęciu opiekunki do dziecka? Co uważasz o takiej formie wsparcia?

Oczywiście. Chcąc wrócić do pracy musiałam zapewnić synkowi opiekę. Brałam pod uwagę różne opcje. Ostatecznie zdecydowałam się na Klub Malucha, do którego synek uczęszcza do dnia dzisiejszego. Opiekunka to dobre rozwiązanie, ale ja chciałam aby Mały miał kontakt z innymi dziećmi.

5. A jak z mężem – wspiera Cię i Twojego bloga?

Oczywiście. Maż wspiera mnie we wszystkim co robię 🙂

6. Wiele mam obawia się, że wracając do pracy, rozwijając swój własny biznes, swoje pasje, bloga, itp. zaniedbają dziecko. Też się tego obawiałaś?

Tak. Prawda jest taka, że powrót do pracy zawsze odbywa się kosztem dziecka. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na to aby poświęcić dziecku cały swój czas, bo po prostu większości osób na to nie stać. Na początku bardzo przeżywałam swój powrót do pracy. Jednak z perspektywy czasu myślę, że to była dobra decyzja. Synek przebywa na co dzień z dziećmi. Dzięki temu uczy się relacji społecznych, samodzielności oraz nabywa wiele nowych umiejętności.

7. Masz jakieś złote rady dla mam, które chcą – podobnie jak Ty – zacząć blogowanie, które będzie niejako ich własnym biznesem i równocześnie wychowywać dziecko?

Aby prowadzić bloga wystarczą chęci, zapał i trochę wolnego czasu. Należy również pamiętać o tym, że blog to przede wszystkim pasja, a nie maszynka do robienia pieniędzy.

Tylko blog prowadzony z pasją zyska grono czytelników, a przecież właśnie o to w blogowaniu chodzi 🙂

Dziękuję serdecznie za rozmowę 🙂

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *