czwartek, 23 majaNews That Matters
Shadow

Innowacyjny sposób na zdrowe zęby

Piękny, biały uśmiech od dawna utożsamiany jest z dobrym stanem zdrowia, młodością i witalnością. Istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań pomagających o niego zadbać. Jednym z nich są szczoteczki soniczne. Wprawdzie historia ich powstania sięga lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, jednak upowszechniły się stosunkowo niedawno i zaczęły coraz częściej zastępować tradycyjne szczoteczki do zębów. Obecnie można znaleźć różnorodne modele, m. in. szczoteczki soniczne dla dzieci lub specjalne szczoteczki dostosowane do potrzeb osób noszących aparaty ortodontyczne.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne dla dzieci wykonują około 16000 drgań na minutę, co wydaje się ogromną liczbą, jednak warto wiedzieć, że te przeznaczone dla dorosłych są wielokrotnie szybsze. Jednak nie liczba drgań decyduje o specyfice tego rodzaju szczoteczek. Ich unikalną właściwością jest emisja dźwięku o częstotliwości ok.  260 Hz. To właśnie fale dźwiękowe decydują o nieprzeciętnej skuteczności szczoteczek sonicznych dla dzieci w walce z próchnicą i kamieniem nazębnym. Urządzenia te wykorzystują zjawisko kawitacji, w wyniku której powstaje strumień mikrobąbelków usuwających bakterie oraz zgromadzony na szkliwie osad.

Jakie atuty wyróżniają szczoteczki soniczne spośród innych?

Szczoteczki soniczne dla dzieci pozwalają nieporównywalnie skuteczniej niż tradycyjne oczyścić powierzchnię szkliwa i przestrzenie międzyzębowe. Ich niezwykłą właściwością jest usuwanie osadu odkładającego się tuż przy linii dziąseł. W pielęgnacji dziecięcego uzębienia istotne jest delikatność. Jedną z zalet szczoteczek sonicznych dla dzieci jest wyjątkowa łagodność dla dziąseł. Stosując to nowoczesne urządzenie nie trzeba obawiać się, że dziecko, które dopiero uczy się prawidłowego mycia zębów, uszkodzi dziąsła lub szkliwo. Szczoteczki soniczne perfekcyjnie czyszczą wewnętrzne powierzchnie warg, policzków oraz język, co pozwala zachować pełną higienę jamy ustnej.

Dla kogo polecane są szczoteczki soniczne?

Szczoteczki wykorzystujące fale dźwiękowe do efektywnego czyszczenia zębów są doskonałym wyborem do codziennej higieny jamy ustnej dla każdego. Szczególnie polecane są dla dzieci ze względu na delikatność działania. Znakomicie sprawdzą się także dla osób posiadających wyjątkowo wrażliwe zęby lub cierpiących na paradontozę. Szczoteczki soniczne ułatwiają mycie zębów osobom noszącym stałe aparaty ortodontyczne, gdyż powstający podczas ich pracy strumień bąbelków jest w stanie wyczyścić wszystkie trudno dostępne powierzchnie.

 

Przeczytaj także