czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Niemowlę – herbatka z kopru

Zajmowanie się niemowlakiem to dla rodziców czysta przyjemność i sama radość. Patrzenie jak dziecko się rozwija, rośnie i zmienia się z każdym dniem, to naprawdę wspaniałe dla wszystkich rodziców. Są jednak takie chwile, gdy dziecko choruje i musimy mu pomóc. Musimy się więc najpierw nauczyć jak ulżyć mu w niektórych niedyspozycjach i chorobach.

Jeżeli mamy w domu niemowlaka, to z całą pewnością wiemy, co to jest kolka i nie raz mieliśmy z nią do czynienia. Nic przyjemnego zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Warto wiedzieć, że układ pokarmowy niemowlaka nie jest w pełni wykształcony, dlatego też może miewać problemy z brzuszkiem. Dotyczy to praktycznie wszystkich niemowląt, choć niektóre przechodzą to delikatnie i prawie niezauważalnie. Jest jednak duża grupa dzieci, które miewają bardzo bolesne bóle brzuszka. Konieczna jest tutaj pomoc rodziców i niezbędna herbatka z kopru. Koper włoski i jego właściwości zdrowotne na układ trawienny znamy wszyscy i warto zastosować go na kolki. Dla niemowlaka najlepiej kupić specjalną herbatkę z kopru, taką w granulacie, gdyż jest ona nieco słabsza niż parzona z suszonych ziół. Herbatka z kopru pozwoli delikatnie pozbyć się pęcherzyków powietrza z jelit i tym samym spowoduje, że ból brzuszka ustąpi. Aby nie doszło do ponownego i mocnego bólu, można taką słabą herbatkę koperkową podawać kilka razy dziennie po kilka łyżeczek.

Przy podawaniu herbatek ziołowych niemowlętom, pamiętajmy o tym, że choć jest to zupełnie naturalne, to może również zaszkodzić. Nie róbmy zatem mocnego naparu, tylko delikatny i podawajmy małe ilości.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *