czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Niemowlę robi twarde kupki

Wychowanie dziecka wiąże się z wieloma wyrzeczeniami ze strony rodziców, ze stresem, ale także z wielką radością z posiadania dziecka i możliwością jego wychowywania.

Każdy rodzic wie doskonale, że nie wszystkie dni z niemowlakiem w domu należą do łatwych i przyjemnych. Dzieci często chorują, mają kłopoty z brzuszkiem i całym układem pokarmowym, który nie jest w pełni dojrzały. W wyniku tego są niespokojne, płaczą i nie chcą spać. Rodzice się z kolei martwią, że dziecko cierpi i nie raz nie wiedzą, że w prosty sposób można takiemu dziecku pomóc.

Bardzo częstym problemem u niemowląt są twarde kupki. Dziecko męczy się i płacze, gdyż wypróżnienie sprawia mu ból. Musimy tutaj zacząć działać bardzo szybko i stanowczo. Podajemy dziecku herbatkę z rumianku i koperku. Jeżeli dziecko jest bardzo małe to wystarczą dwie, trzy łyżeczki na początek, u większych dzieci ilość proporcjonalnie zwiększamy. Na herbatkach przeznaczonych dla niemowląt producenci podają dokładne proporcje do podawania uzależnione od wieku dziecka i jego wagi.

Jeżeli problem dotyczy dziecka cztero lub pięciomiesięcznego, to można zacząć rozszerzać dietę. Podajmy dziecku tarte jabłuszko, rozpoczynając od jednej łyżeczki dziennie. Wprowadźmy również gotowanego ziemniaczka i pietruszkę. W prowadzenie warzyw szybko unormuje stolce i dziecko nie powinno mieć już problemów z robieniem kupki.

Te naturalne i domowe sposoby są skuteczne, jednak nie zawsze podziałają od ręki. Zatem gdy nasze dziecko mocno się męczy a herbatka nie pomogła, to wybierzmy się do lekarza, który przypisze mocniejsze krople, które szybko pomogą w regulacji. Nie należy ich jednak stosować zbyt długo, gdyż organizm może się do nich przyzwyczaić.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *