środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Pokój dla dwóch chłopców w bloku. Jak wykorzystać niewielką przestrzeń w aranżacji?

Urządzanie pokoju dla dziecka bywa trudne. Szczególnie gdy mamy do czynienia z dwójką pociech, a przy tym nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią. Na szczęście, obecnie meble do pokoju młodzieżowego dają nam wiele możliwości. Sprawdźmy, jak je wykorzystać.

Mieszkanie w bloku i dwóch chłopców

Mieszkanie w bloku ma wiele zalet, ale zazwyczaj posiada też jedną, bardzo poważną wadę – niewystarczający metraż. O ile w przypadku typowej rodziny 2+1 da się wszystko spokojnie zaaranżować, o tyle dwójka rodzeństwa, które musi dzielić ze sobą pokój nieco komplikuje sprawę. Dwóch braci, którzy posiadają swoje pasje, zainteresowania, upodobania oraz znajomych na 10 m2? Tak, to możliwe.

Meble do pokoju młodzieżowego – postaw na sprytne rozwiązania

Gdy musimy urządzić mały pokój, w którym ma zamieszkać dwójka chłopców, musimy stawiać na rozwiązania inteligentne i praktyczne. Nie ma tu mowy o nadmiarze wolnej przestrzeni, dlatego też wszystkie meble, które da się schować lub wykorzystać na kilka sposobów, są na wagę złota. Dlatego też, wybierając meble do pokoju młodzieżowego (najlepiej sprawdzą się meble na wymiar), dokładnie zmierzmy metraż, którym dysponujemy oraz meble, które zamierzamy tam wstawić.

Przydatne okaże się np. piętrowe łóżko, które zajmie znacznie mniej miejsca niż dwa oddzielne. Dobrze sprawdzają się również pufy, które są jednocześnie wygodnym miejscem do siedzenia, jak i schowkiem na chłopięce drobiazgi. Dodatkowo warto stawiać na składane stoliki lub wysuwane blaty biurek. Słowem, każdy mebel, który pozwoli nam na zaoszczędzenie przestrzeni, jest dobrym wyborem.

Wybierając meble do pokoju młodzieżowego zadbajmy również o to, by były neutralne, jeśli chodzi o styl. Stawiajmy na klasyczne, proste wzornictwo, które pasuje do każdej aranżacji. Dzięki temu meble będą „rosły” razem z dziećmi i posłużą im przez długi czas.

Czego nie może zabraknąć w pokoju chłopców?

Kiedy dwóch chłopców dzieli ze sobą, musimy zadbać również o to, by pomimo niewielkiego metrażu, każdy z nich miał swój własny kąt. O ile możemy stworzyć wspólny kącik wypoczynkowy, miejsce do zabawy, a nawet wspólną, dużą szafę, o tyle niektóre meble powinny mieć tylko jednego właściciela.

Poza łóżkiem, każdy z chłopców powinien posiadać własne biurko i wygodne krzesło, by móc uczyć się w komfortowych warunkach. Dobrze jest zadbać również o to, by każdy z nich posiadał własną szafkę na książki oraz lampkę nocną. Dzięki temu dzielenie nawet niewielkiego pokoju będzie dla dzieci łatwiejsze.

Zadbaj o stworzenie klimatu

W pokoju dziecięcym bardzo ważne jest stworzenie odpowiedniego klimatu, który sprawi, że pomieszczenie to będzie pasowało do upodobań chłopców. Nie może więc zabraknąć dekoracji i dodatków, które stworzą odpowiednią atmosferę. Kiedy urządzamy pokój dla dwóch chłopców, warto przeprowadzić rodzinną naradę. Każdy z nich może mieć przecież inne upodobania, zainteresowania i pasje, a nawet ulubione kolory.

Nawet niewielką przestrzeń, jaką oferuje mieszkanie w bloku, możemy w odpowiedni sposób wykorzystać. Nowoczesne meble do pokoju młodzieżowego pozwalają nam bowiem połączyć stylowy wygląd z funkcjonalnością. Dzięki temu nawet dwójka chłopców może czuć się w swoim wspólnym pokoju w pełni komfortowo.

Przeczytaj także