czwartek, 23 majaNews That Matters
Shadow

„Zawodowo od nowa” Jon Acuff – recenzja książki

„Zawodowo od nowa” autorstwa Jon’a Acuff”a to swoisty przewodnik, dla wszystkich tych, którzy nie uznają stagnacji, a praca jest czymś więcej, niż sposobem na zarabianie pieniędzy. Czym zatem może być praca? Oczywistym jest, że każdy z nas potrzebuje źródła dochodu. Państwo nakazuje podjąć pracę, aby zyskać podatki i finansować wszystkie dobra, z których korzystamy. To wszystko sprawia, że praca jest nieodłącznym elementem życia. Co można zrobić, aby praca nie była tylko pracą? Czego możemy wymagać, a czego unikać, żeby miejsce, w którym spędzamy większość czasu było dla nas przyjemne i komfortowe?

20170213_093020 (Kopiowanie)

Jon Acuff, młody Amerykanin, zwraca uwagę jak świadomie budować karierę. Wielu z nas bowiem interpretuje pracę jako maszynkę do zarabiania i co za tym idzie zaniedbujemy własne zdrowie, komfort psychiczny, tracimy radość życia, a każdy dzień w pracy jest dla nas udręką. Autor opowiada o własnych doświadczeniach związanych z karierą zawodową. Dzięki opisom wyrwanym z jego osobistych przeżyć możemy odczuć autentyczność oraz empatię, wobec wszystkich, podejmujących zawód. Sam Jon kilkanaście razy zmieniał pracę, aż znalazł taką, która będzie dla niego najlepsza. Czym się kierować w wyborze? Skąd czerpać siły i motywacje na ciągłe poszukiwania miejsca, które sprawi, że praca będzie tym, co powoduje uśmiech na twarzy i chęć do działania. Czy może istnieć coś lepszego niż zarabianie na tym, co kochasz robić, a nie męczy i nie demotywuje?

To idealny przepis na udane życie, nie tylko zawodowe, gdyż wszystkie sfery życia przeplatają się wzajemnie. Jeśli układa nam się w pracy, wracamy do domu z dobrym nastrojem – wszystko wówczas staje łatwiejsze. Nie szukamy sposobu wyładowania swojej złości i frustracji, co jest częstym następstwem niepowodzeń w pracy i przyczyną kłótni w domu. „Zawodowo od nowa” pozwala zrozumieć jak ważne jest to, abyśmy czerpali satysfakcję z pracy i jaki jest na to sposób. Autor przedstawia swoją teorię opartą o tak zwane Konto Swojej Kariery, które prezentuje przy użyciu wzoru (relacja+umiejętności+osobość) x zapał. Za pomocą tego wzoru opowiada o każdym z tych aspektów, podając wiele przykładów z własnego życia, co pozwala nam poczuć prawdziwą więź z autorem. Dzięki temu uświadamiamy sobie jakie błędy popełniamy i co najważniejsze – że nie jesteśmy w tym sami.

Jeśli potrzebujesz pewnego rodzaju wsparcia, drogowskazu, szukasz rozwiązania na narastający lęk, związany z pracą lub jeśli nie widzisz perspektyw w swoim życiu zawodowym i stoisz w martwym punkcie to warto zajrzeć do książki Jon’a. Jest to również świetna pozycja, dla tych którzy pragną rozwinąć własną działalność, a nie wiedzą od czego zacząć. W publikacji znajduje się garść odpowiedzi na nurtujące pytania młodych przedsiębiorców. Acuff jest autorem także czterech innych książek, z czego wszystkie znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Poza pisaniem – mówca, czynny kreator wizerunku wielu firm, organizator spotkań, a także autor bloga, którego śledzą miliony obserwatorów na całym świecie.

20170213_092952 (Kopiowanie)

20170213_093003 (Kopiowanie)

20170213_093009 (Kopiowanie)

20170213_092944 (Kopiowanie)

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *