środa, 24 kwietniaNews That Matters
Shadow

Technika decoupage – na czym polega?

W sklepach z upominkami, czy to w sklepach meblowych często możemy natknąć się na drewniane meble oraz przedmioty, które pokryte są pięknymi, artystycznymi malunkami oraz wzorami. Dekoracja wykonana w ten sposób przyciąga klientów, którzy pragną posiadać prawdziwe dzieło sztuki w swoim domu. Jednak jak się okazuje nie trzeba posiadać talentu do tworzenia artystycznych malunków na drewnie, aby móc wykonać taką prezentację drewnianego obiektu. Jednym ze sposobów dekoracji, który daje efekt namalowanego obrazu na drewnianym przedmiocie jest technika decoupage, którą każdy może wykonać u siebie w domu. Jest to sposób ozdabiania specjalnymi naklejkami do decoupage na powierzchni drewna, ale i również można go zastosować na powierzchni tkanin, szkła, czy metalu. Co jeszcze warto wiedzieć o technice decoupage? Sprawdźcie to razem z nami.

Technika decoupage – dla kogo?
Ozdabiać oraz tworzyć całkiem nowy wizerunek mebli może każdy. Ta technika często jest wykorzystywana przez specjalistów od rękodzieł, jak i przez amatorów, którzy chcą stworzyć coś niepowtarzalnego. Jednak warto sobie uświadomić, że podczas naklejania specjalnych serwetek do decoupage należy mieć wiele dokładności oraz cierpliwości. Naklejka, aby została uznana za bezpośrednio wykonany malunek na powierzchni ozdabianego przedmiotu, musi być przyklejona gładko, bez żadnych zgięć. Aby przykleić serwetki do decoupage należy posiadać specjalny klej oraz pędzelki, dzięki którym łatwiej naniesiemy go na powierzchnię przedmiotu. Oprócz tego przed samym rozpoczęciem naklejania warto odtłuścić oraz wyrównać powierzchnię drewnianego przedmiotu.

Zalety korzystania z techniki decoupage
Technika ozdabiania właśnie tym sposobem to jedna z najchętniej wybieranych form dekoracji. Nic w tym dziwnego, ponieważ serwetki do decoupage, które poprawnie przykleimy, sprawiają złudzenie prawdziwego malunku na obiekcie. Dzięki temu, każdy dowolny przedmiot oraz mebel, który stracił dawny urok, możemy szybko odmienić oraz odświeżyć w całkiem coś innego.

Technika decoupage chętnie jest wykorzystywana również do zdobienia prezentów lub do tworzenia produktów zwanych rękodziełami. Oprócz tego nie jest ona skomplikowana, wystarczy jedynie wyposażyć się w najpotrzebniejsze akcesoria jak klej, czy pędzelki. Kolejną zaletą wykonywania techniki decoupage jest z pewnością jej niski koszt produktów do wykonania ozdób z serwetek. Dzięki temu każdy może rozpocząć swoją przygodę już dziś, nie tracąc wielkich pieniędzy na nowe hobby.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *